Dodatkowy dyżur PIT

Dodatkowy dyżur PIT. Przez trzy wtorki marca (9, 16 i 23 marca) w biurze naszej Fundacji dyżurowała pani Dorota. Jest to nasza wolontariuszka, mająca wieloletnie doświadczenie w zakresie rozliczania podatku PIT. Dzięki jej wsparciu grupa niesłyszących i słabosłyszących rozliczyła się już z urzędem skarbowym. Ponieważ w ostatnim czasie jeszcze otrzymujemy zapytania i prośby o pomoc od kolejnych osób, postanowiliśmy zaplanować dodatkowy dyżur PIT. Pani Dorota będzie dyżurować w biurze fundacji przy ul. Katedralnej 4/1 w najbliższy wtorek (30 marca). Między godziną 16.30 a18.30 będziecie mogli jeszcze otrzymać pomoc specjalistki przy rozliczeniu z urzędem skarbowym.

Oferta pomocy zawiera trzy możliwości:

1. wypełnienie PIT na miejscu i osobiste złożenie/pójście do urzędu skarbowego – wtedy należy przynieść wszystkie PIT-y z tego roku, które osoby dostały od pracodawcy, ZUS-u itd, np. PIT-11, PIT-8C, PIT-R, PIT-40A, PIT-11A.
2. wypełnienie PIT i wysłanie do urzędu skarbowego przez internet od razu (bez konieczności chodzenia do urzędu) – wtedy należy przynieść wszystkie PIT-y z pkt.1 oraz PIT złożony do urzędu rok temu (kwota przychodu z ubiegłego roku potrzebna do wysłania PIT przez internet).
3. po prostu pytania i odpowiedzi.

Ponieważ wciąż trwa epidemia koronawirusa, chcemy zachować wymogi reżimu sanitarnego. Dlatego obowiązują zapisy (tel. 690 502 670 lub mail: kontakt@fonis.pl), zaś podczas spotkania prosimy o używanie maseczek, dezynfekcję rąk i zachowanie bezpiecznego dystansu.