Drugi turnus rozpoczęty

Drugi turnus rozpoczęty. W piątek zakończyliśmy pierwszy turnus półkolonii “Lato w mieście”, a już dziś wystartowaliśmy z drugim. Kolejnych jedenaście osób korzysta z oferty wypoczynku przygotowanej przez naszą fundację. Są to nie tylko osoby niesłyszące i słabosłyszące, ale i takie, które pochodzą z rodzin niesłyszących.

Dla uczestników półkolonii “Lato w mieście” przygotowaliśmy szereg atrakcji. Dzieci i młodzież uczestniczyła dziś w warsztatach teatralnych oraz w warsztatach profilaktyki antyalkoholowej. Pan Grzegorz, który na co dzień pracuje we Wrocławskim Ośrodku Pomocy Osobom Nietrzeźwym, przybliżył młodzieży temat uzależnień. A ponieważ miał ze sobą specjalne gogle, uczestnicy mogli sprawdzić, jak widzi osoba mająca 3 promile alkoholu we krwi.

Warsztaty teatralne zaś były okazją do ćwiczeń wprowadzających do pracy nad przygotowaniem występu. Podczas pięciu dni półkolonii dzieci pod kierunkiem pani Dominiki przygotują przedstawienie. W piątek nagramy efekt finalny tygodniowej pracy, a następnie opublikujemy go w internecie.

Pierwszego dnia mieliśmy też sporo czasu na wspólne gry i zabawy, które pomogły zintegrować grupę.

Podczas kolejnych dni półkolonii dzieci będą uczestniczyć w różnych zajęciach. Program przewiduje m.in. wycieczkę po Ostrowie Tumskim i Ogrodzie Botanicznym, warsztaty plastyczno-techniczne, warsztaty rękodzieła oraz warsztaty kompetencji społecznych. Przed nami jeszcze wiele atrakcji.

Półkolonijny drugi turnus rozpoczęty w Fundacji FONIS odbywa się w ramach realizacji zadania publicznego: ORGANIZACJA I PRZEPROWADZENIE PÓŁKOLONII LETNICH DLA DZIECI I MŁODZIEŻY – LATO W MIEŚCIE 2020 współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław.

Accessibility Toolbar