Działania na rzecz wrocławskich seniorów

No i zaczęliśmy drugą edycję projektu w ramach działań na rzecz wrocławskich seniorów w latach 2020-2021 – AKTYWNY SENIOR. Spotkanie organizacyjne członków Klubu Seniora „Integracja” odbyło się we wtorek 4 lutego o godz. 16.00 w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej przy ul. Katedralnej 4. Przyszło na nie kilkanaście osób zainteresowanych ofertą zajęć, jaką Fundacja FONIS przygotowała dla swoich podopiecznych. Wszyscy z ciekawością oczekiwali na szczegóły. Opowiedziała o nich pani Elżbieta Gorgoń – koordynator projektu.  

I tak jak w poprzedniej edycji AKTYWNEGO SENIORA nasi seniorzy wezmą udział w kilku rodzajach warsztatów. Będą to zarówno pojedyncze spotkania, jak i całe cykle spotkań warsztatowych. Znajdzie się wśród nich cykl warsztatów ceramicznych i filcowania, a także cykl warsztatów teatralnych. Ponadto ponownie zorganizujemy warsztaty ogrodnicze, rękodzieła, dietetyczne, jak również kulinarne.

Oprócz tego projekt zakłada także zorganizowanie kilkunastu spotkań i wyjść rekreacyjno-kulturalnych, np. do ogrodu zoologicznego, groty solnej, teatru, kina, muzeum i na kręgle. Będzie też jednodniowa wycieczka do Arboretum Wojsławice.

Spotkania odbywać się będą 3 razy w miesiącu. Będą to dwa spotkania warsztatowe, jedno zaś rekreacyjno-kulturalne. Wszystkie pod czujnym okiem pani Elżbiety Gorgoń.

A co czeka nas w lutym? Otóż zaczniemy od warsztatów ceramicznych (te już we wtorek 11 lutego) i dietetycznych – 25 lutego. Relaksować zaś będziemy się w grocie solnej. Aby zapoznać się ze szczegółowym planem spotkań oraz ich terminami, trzeba zaglądać na naszą stronę internetową: www.fonis.pl – zakładka „KALENDARZ”.

Zatem serdecznie zapraszamy do czynnego uczestnictwa wszystkich niesłyszących i słabosłyszących seniorów!

Zadanie publiczne: „Działania na rzecz wrocławskich seniorów w latach 2020-2021 – Aktywny senior” współfinansowane jest ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl).

PL podstawowy 01 - Działania na rzecz wrocławskich seniorów

Accessibility Toolbar