Dzień Białej Laski 2021

Dzień Białej Laski 2021. Wśród świąt przypadających w październiku jest i takie, które brzmi dość intrygująco – Dzień Białej Laski. Oczywiście chodzi o dzień poświęcony osobom niewidomym i słabowidzącym, czyli takim, które na co dzień posługują się białą laską. Ów dzień przypada 15 października.

Z tej okazji w minioną niedzielę Fundacja FONIS wraz z Duszpasterstwem Niesłyszących i Niewidomych Archidiecezji Wrocławskiej zaprosiła do wspólnego świętowania. Rozpoczęło się ono od Mszy Świętej w kościele świętych Apostołów Piotra i Pawła. Przewodniczył jej ks. Tomasz Filinowicz. W kazaniu nawiązał do ewangelii o niewidomym żebraku Bartymeuszu. Przypomniał też postać błogosławionej matki Elżbiety Róży Czackiej, która miała wielki wpływ na przemianę funkcjonowania osób z dysfunkcją wzroku.

Po Mszy Świętej uczestnicy zostali zaproszeni do kawiarenki świętej Jadwigi. Tam zaś była okazja zarówno do tego, by napić się kawy i zjeść pyszne ciastko, ale także do tego, aby porozmawiać ze sobą. Zwieńczeniem wspólnego świętowania było zwiedzanie ruin grodu piastowskiego. Uczestnicy zeszli do podziemi Domu Notre Dame przy ulicy Świętego Marcina we Wrocławiu. Tam zapoznali się z historią naszego miasta, które przecież swe początki ma na Ostrowie Tumskim.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy przybyli na Dzień Białej Laski 2021. Planujemy już kolejne wydarzenie. Będzie to tradycyjne wspólne kolędowanie w gronie niewidomych i słabowidzących na początku nowego roku. Szczegóły już wkrótce na naszej stronie.

Accessibility Toolbar