Dzień Białej Laski 2022

Dzień Białej Laski 2022. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania dnia osób niewidomych i słabowidzących. W tym roku z okazji Dnia Białej Laski będziemy mieli we Wrocławiu niezwykłych Gości. Będą to siostry ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża, które przybędą do nas wraz z relikwiami swej Założycielki, czyli z relikwiami błogosławionej Elżbiety Róży Czackiej. Ta zaś jest jedną z “najmłodszych” świętych, bowiem beatyfikacja miała miejsce zaledwie rok temu w Warszawie.

Wraz z Duszpasterstwem Niewidomych Archidiecezji Wrocławskiej zapraszamy serdecznie do udziału w uroczystym świętowaniu w niedzielę 23 października 2022 roku. Zgromadzimy się o godzinie 15.00 w kaplicy Duszpasterstwa w kościele NMP na Piasku (po wejściu do kościoła kierujemy się na prawo). Nasze świętowanie rozpoczniemy od Mszy Święta, której przewodniczyć będzie ks. Arkadiusz Krziżok – dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej. Podczas Mszy nastąpi uroczyste wprowadzenie relikwii błogosławionej Matki Elżbiety Róży Czackiej do kaplicy Duszpasterstwa Niewidomych, zaś Siostry Franciszkanki przybliżą postać swojej Założycielki.

Po modlitwie zaprosimy wszystkich do dalszego świętowania. W ramach drugiej części najpierw będziemy uczestniczyć w mini koncercie. Następnie przejdziemy do Centrum Duszpasterskiego Archidiecezji Wrocławskiej przy ulicy Katedralnej 4 we Wrocławiu. Tam zaś będzie na nas czekać poczęstunek przygotowany przez wolontariuszy Fundacji FONIS.

Udział w wydarzeniu Dzień Białej Laski 2022 jest bezpłatny. Zapraszamy serdecznie.

Accessibility Toolbar