Dzień Głuchych 2020 z Fundacją FONIS

Dzień Głuchych 2020 z Fundacją FONIS. Międzynarodowy Dzień Głuchych to święto, które zwykle przypada na ostatnią niedzielę września. W tradycję wpisało się również świętowanie Międzynarodowego Tygodnia Głuchych. Od kilku już lat jest to także ważny dzień w kalendarzu imprez i wydarzeń Fundacji FONIS.

Dlatego też i w tym roku przygotowaliśmy dla Was specjalne wydarzenie na Międzynarodowy Dzień Głuchych. Otóż w sobotę 3 października o godz. 15.00 zapraszamy całą społeczność osób niesłyszących – dzieci, młodzież, dorosłych, seniorów – wraz z rodzinami na spotkanie z ekologiem i podróżnikiem panem Dominikiem Dobrowolskim. Pan Dominik, który od lat angażuje się w walkę z zaśmieceniem rzek oraz Morza Bałtyckiego, opowie o ekologii, a w szczególności o problemie z plastikiem. W czasie spotkania będziemy mieć możliwość rozmowy z ekologiem o tym, jak samemu, w prosty sposób, dbać o przyrodę i świat wokół nas. Podczas spotkania pokażemy też zdjęcia z wystawy Bałtycka Odyseja, która prezentuje śmieci – skarby znalezione na polskich plażach podczas ich sprzątania. Akcję oraz wystawę zorganizował bank Credit Agricole oraz spółka EFL.

Prelekcja odbędzie się w sali Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej. A po spotkaniu, które potrwa około półtorej godziny, zaprosimy wszystkich uczestników na wycieczkę również w ekologicznym klimacie. Będzie to przejażdżka meleksami po najbardziej urokliwych zakątkach Starego Miasta/Rynku. Spotkanie będzie dobrym momentem do integracji międzypokoleniowej.

Ze względów organizacyjnych konieczne są zapisy. Zapisać się można do poniedziałku 28 września, pisząc sms (nr tel. 690 502 670) lub wysyłając maila (kontakt@fonis.pl) do Fundacji FONIS.

Imprezę “Dzień Głuchych 2020 z Fundacją FONIS” organizujemy wspólnie z bankiem Credit Agricole, z którym współpracuje nasza organizacja.

Accessibility Toolbar