Dzień Kobiet z planszówkami

Dzień Kobiet z planszówkami. Każde popołudnie w drugi piątek miesiąca spędzamy w Fundacji FONIS przy grach planszowych i karcianych. W marcu 2024 dzień ten wypadł dokładnie w Dzień Kobiet. I może właśnie dlatego gry planszowe i karciane zgromadziły dziś tylu chętnych? Frekwencja była imponująca! Do stałych bywalców i miłośników planszówek dołączyli bowiem goście z Dolnośląskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 12 dla Uczniów Niesłyszących i Słabosłyszących oraz z innymi niepełnosprawnościami we Wrocławiu. Młodzież z Ośrodka przyjechała wraz ze swoim wychowawcą Panem Krzysztofem. Bardzo ucieszyła nas ich obecność. Mamy nadzieję, że i oni będą stałymi bywalcami tych spotkań.

Na początek były piękne kwiaty i życzenia dla kobiet, wszak to dziś ich święto. Następnie przygotowaliśmy kilka stanowisk do grupowych rozgrywek. I tak zebrały się drużyny, które grały Doga, Carcassonne, Dobble, no i oczywiście w Wirusa. Niektórzy budowali wieżę z klocków Jengi, sprawdzając tym samym swoją zręczność, natomiast najmłodsi zasiedli do swoich ulubionych gier. Był również kącik na pogaduszki, które tak bardzo lubimy. Ponadto szefowa naszego wolontariatu, Marysia, zadbała o słodkie co nieco na czas rozgrywek. Wszyscy więc ze smakiem częstowali się pysznym sernikiem.

Dzień Kobiet z planszówkami to był doskonały czas na integrację, wspólne rozmowy, śmiech i serdeczność wśród wolontariuszy Fundacji FONIS i naszych gości! Zapraszamy następnym razem. A to już 12 kwietnia 2024 roku.

Dzien Kobiet z planszowkami 2 - Dzień Kobiet z planszówkami Dzien Kobiet z planszowkami 1 - Dzień Kobiet z planszówkami Dzien Kobiet z planszowkami 4 - Dzień Kobiet z planszówkami Dzien Kobiet z planszowkami 3 - Dzień Kobiet z planszówkami

Accessibility Toolbar