E-wizyta w ZUS przez internet w polskim języku migowym

E-wizyta w ZUS przez internet w polskim języku migowym. Taką informację otrzymaliśmy wczoraj po południu od pani Elżbiety Gorgoń, która prowadzi Klub Seniora “Integracja” w naszej fundacji. Pani Ela, zatroskana o niesłyszących i słabosłyszących seniorów, zachęca do korzystania z oferty e-wizyty w ZUS-ie.

Jak czytamy na stronie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych we wpisie z 16 lutego 2021 roku osoby głuche mogą skorzystać z e-wizyty. Informacja na stronie została przygotowana w języku łatwym do czytania i rozumienia. Znajdziecie w niej wyjaśnienie co to jest e-wizyta, jak się do niej przygotować i co można w ten sposób załatwić. Ponadto są też informacje o tym jak się umówić na e-wizytę oraz jak wygląda e-wizyta.

A zatem zapraszamy – nie tylko seniorów – do skorzystania z możliwości załatwienia spraw w ZUS-ie przez internet. W tym celu koniecznym jest posiadanie komputera/tabletu/telefonu z dostępem do internetu. Musisz też przygotować swój adres e-mail, dowód osobisty i numer PESEL.

Po wejściu na stronę www.zus.pl wybierz zakładkę e-wizyta i kliknij “umów się na e-wizytę”. Następnie odszukaj “umów e-wizytę w języku migowym (PJM)” i wybierz temat i termin spotkania. Na zakończenie podaj swoje dane i kliknij “potwierdzam rezerwację”. I gotowe. Na podany adres e-mail otrzymasz link, który umożliwi ci połączenie się na e-wizytę.

Warto dodać, że e-wizytę mogą również zarezerwować osoby niewidzące i niedowidzące. Na stronie e-wizyt zastosowaliśmy kolory i kontrast między tłem, a treścią zgodne z zasadą dostępności ujętą w wytycznych WCAG 2.1. To ułatwienie dla osób niewidomych i niedowidzących, które mogą samodzielnie zarezerwować i skorzystać z wideorozmowy. Strona e-wizyt została także dostosowana do urządzeń czytających.