Ekologiczne wytwory seniorów

Ekologiczne wytwory seniorów. We wtorek 28 czerwca 2022 roku niesłyszący i słabosłyszący członkowie Klubu Seniora „Integracja” spotkali się na pierwszych warsztatach ekologicznych. Jest to nowa propozycja Fundacji FONIS skierowana do naszych drogich seniorów. Mimo upału frekwencja na warsztatach była wzorowa. Na zajęcia, które odbyły się w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej przy ul. Katedralnej 4, przybyły bowiem aż 23 osoby. Dwugodzinne zgłębianie tajników ekologii okazało się bardzo przyjemnie spędzonym czasem.

W czasie warsztatów uczestnicy samodzielnie wykonali glicerynowe mydełka. Proces ich tworzenia miał kilka etapów i wymagał dużej cierpliwości. Efekt był imponujący. Seniorzy zabrali ze sobą do domów pięknie pachnące kolorowe mydełka, które nie tylko będą ozdobą w łazience, ale przede wszystkim są naturalnym kosmetykiem pomagającym w dbaniu o czystość rąk. Udział w warsztatach niewątpliwie zwiększył wśród uczestników wiedzę dotyczącą wpływu człowieka na środowisko naturalne, a także podniósł świadomość ekologiczną z uwagi na wykorzystanie naturalnych materiałów.

Warsztaty ekologiczne poprowadziła dla nas pani Jolanta Orszulak. Jest osobą z doświadczeniem w prowadzeniu zajęć z zakresu rękodzieła i ekologii. W pracy rękodzielniczej wykorzystuje naturalne, przyjazne środowisku materiały. Kolejne spotkanie odbędzie się już jesienią tego roku. A zatem czekamy z niecierpliwością, co tym razem nam przyniesie. Może to będą naturalne świece sojowe, a może musujące kule do kąpieli. Zobaczymy.

Ekololgiczne wytwory seniorow3 - Ekologiczne wytwory seniorów Ekololgiczne wytwory seniorow2 - Ekologiczne wytwory seniorów Ekololgiczne wytwory seniorow - Ekologiczne wytwory seniorów

Ekologiczne wytwory seniorów to temat warsztatów, które odbyły się w ramach realizacji zadania publicznego: „Działania na rzecz wrocławskich seniorów w latach 2022-2023 – Aktywny senior” współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl).

PL podstawowy 01 - Ekologiczne wytwory seniorów