Emeryci mogą przekazać 1%

Emeryci mogą przekazać 1% dla Fundacji FONIS. Z nowym rokiem rozpoczyna się okres rozliczeń podatkowych z urzędem skarbowym. W związku z tym każdy podatnik może przekazać 1% podatku dochodowego na jedną z organizacji pożytku publicznego. Nasza Fundacja ma status OPP od 2017 roku.

Również emeryci mogą przekazać 1% podatku na OPP. Dlatego też w czwartek 23 stycznia o godz. 14.30 „pod 4” zapraszamy na spotkanie dla niesłyszących i słabosłyszących emerytów. Ich PIT jest wprawdzie rozliczany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, ale nie wyklucza to możliwości przekazania 1%.

W poprzednich latach, jeśli emeryt dostał od ZUS rozliczenie na formularzu PIT-40A i chciał przekazać 1% podatku na rzecz OPP, musiał wypełnić całe zeznanie podatkowe. Teraz wystarczy jedynie złożyć krótkie oświadczenie PIT-OP. W oświadczeniu tym wskazujemy tylko numer KRS organizacji pożytku publicznego, na rzecz której chcemy przekazać 1% podatku, pesel, adres urzędu skarbowego oraz podpis. Wypełnienie tego PIT-u dotyczy osób, które uzyskują tylko i wyłącznie dochody z emerytur.

W czasie spotkania nasza wolontariuszka Dorota, znająca język migowy oraz na co dzień zajmująca się rozliczeniami podatkowymi, będzie pomagała wypełnić taki dokument i powie, w jaki sposób można złożyć oświadczenie w swoim urzędzie skarbowym. Pomocą w tłumaczeniu na język migowy będzie służyła również p. Elżbieta Gorgoń – prowadząca przy Fundacji FONIS Klub Seniora „Integracja”.

Warto poświęcić kilka minut, by wspomóc naszą Fundację. Środki zyskane z 1% wykorzystamy na kolejne działania skierowane głównie do osób niesłyszących i słabosłyszących. Zapraszamy serdecznie i na spotkanie, i do przekazania 1% podatku dochodowego.

%d bloggers like this: