Fakty i mity o świecie ciszy

Fakty i mity o świecie ciszy – tak brzmiał temat spotkania, jakie w środę 3 kwietnia odbyło się w Duszpasterstwie Akademickim TrzyCzwarte. Wolontariusze Fundacji FONIS przedstawili słuchaczom różnice między aparatami słuchowymi i implantami ślimakowymi, między Polskim Językiem Migowym i Systemem Językowo Migowym oraz między daktylografią i ideografią.

Poruszonych zostało wiele tematów związanych z funkcjonowaniem osób niesłyszących i słabosłyszących. Jednak najwięcej czasu poświęciliśmy tematowi komunikacji. Mówiliśmy więc o czytaniu mowy z ust, fonogestach oraz o tym, że nie zawsze kartka i długopis są najlepszym rozwiązaniem.

Ponadto członkowie duszpasterstwa TrzyCzwarte poznali terminologię związaną ze światem ciszy. Ks. Tomasz przedstawił również osobę Heleny Keller i jej nauczycielki Anny Sullivan.

Dziękujemy organizatorom spotkania za zaproszenie, zaś uczestnikom za serdeczne przyjęcie i żywe zainteresowanie tematem. Dziękujemy również naszym niezastąpionym wolontariuszom: Marii, Dominice, Przemysławowi i Mateuszowi.

Accessibility Toolbar