Festiwal Etiud Teatralnych – Kalendarz Niesłyszących 2021

Festiwal Etiud Teatralnych – Kalendarz Niesłyszących 2021. W lutym na karcie Kalendarza Niesłyszących wydanym przez naszą fundację prezentujemy Festiwal Etiud Teatralnych 2021. Finał festiwalu Short Play odbywa się co dwa lata, zaś ogłoszenie o edycji w tym roku pojawiło się już w grudniu 2019 roku. Wszystko po to, aby Głusi artyści mieli wystarczająco dużo czasu na przygotowanie krótkich scenariuszy sztuki w języku migowym (etiudy). Akcja etiudy musiała rozgrywać się w… łazience. Liczba aktorów, którzy mają wystąpić w etiudzie, to od 1 do 8. Czas trwania etiudy – do 10 minut. Jury do połowy listopada 2020 wybrało scenariusze, które zostały nagrane i będą pokazane podczas finały festiwalu w Seattle.

Kalendarz Niesłyszących 2021 jest kolejnym już kalendarzem wydanym przez naszą fundację. W poprzednich publikowaliśmy kalendarze poświęcone słynnym postaciom związanym ze światem ciszy (rok 2020), pielgrzymkom niesłyszących w Polsce (rok 2019) czy też stuleciu odzyskania przez Polskę niepodległości (rok 2018). Tym razem tematem wiodącym są największe międzynarodowe wydarzenia związane ze światem ciszy. Na kolejnych stronicach znajdziemy zwięzły opis różnych inicjatyw organizowanych przez niesłyszących i słabosłyszących z różnych stron świata. Obok wydarzeń o charakterze religijnym znajdziemy również wydarzenia sportowe, kulturalne i związane z  nauką.

W tym roku wydanie kalendarza wsparł bank Credit Agricoole Bank Polska. Mogliśmy także liczyć na wsparcie Fundacji Migawka, Duszpasterstwa Niesłyszących z Wrocławia i osób prywatnych.

Accessibility Toolbar