Festyn i wyjazd wakacyjny odwołane!

Festyn i wyjazd wakacyjny odwołane! Przyzwyczailiśmy się, że na początku czerwca wraz z Duszpasterstwem Niesłyszących we Wrocławiu zapraszamy na festyn św. Filipa Smaldone. Wydarzenie związane ze świętowaniem patrona niesłyszących już na stałe wpisało się w kalendarz świata ciszy na Dolnym Śląsku. Podobnie jest z wakacyjnymi wyjazdami. Już od kilku lat w lipcu lub sierpniu organizujemy tygodniowe turnusy rekreacyjno-turystyczne.

I chociaż, jak mówi porzekadło “przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka”, to w tym roku zmuszeni jesteśmy do zmian. Przyczynę znacie zapewne wszyscy. Chodzi o stan epidemii koronawirusa, który paraliżuje życie nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Minister Zdrowia Łukasz Szumowski mówi, że “o takich wakacjach, jakie mieliśmy do tej pory, możemy zapomnieć”. Dodaje, że tegoroczne wakacje powinny mieć charakter bardziej indywidualny niż zorganizowanych wyjazdów grupowych.

W związku z tym odwołujemy zarówno wakacyjny wyjazd Wigry 2020, jak również Festyn św. Filipa Smaldone 2020. Mamy nadzieję, że czas epidemii, wkrótce się skończy i w przyszłym roku będziemy mogli kontynuować tradycję organizacji festynu i wakacyjnych wyjazdów.

Przy okazji informujemy, że osoby które wpłaciły już zaliczkę na wyjazd wakacyjny na Wigry otrzymają zwrot wpłaty. Możliwy jest zarówno osobisty odbiór gotówki, jak i otrzymanie zwrotu na wskazane konto bankowe. W tej sprawie można się kontaktować mailowo: kontakt@fonis.pl lub telefonicznie (tel. 690 502 670).

Accessibility Toolbar