Festyn św. Filipa Smaldone 2021

Z wielką radością zapraszamy Was na Festyn św. Filipa Smaldone 2021. W minionym roku – z powodu epidemii koronawirusa – musieliśmy odwołać doroczne wydarzenie poświęcone patronowi niesłyszących. W tym roku postanowiliśmy wrócić do tradycji organizowania festynu, na który już dziś serdecznie zapraszamy.

Tegoroczne obchody dnia świętego Filipa Smaldone odbędą się w nieco innej niż dotychczas formie. Nie będzie tradycyjnego grillowania w ogrodach Papieskiego Wydziału Teologicznego, ale będą konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Przygotowujemy dla Was trzy konkursy. Pierwszy z nich to konkurs plastyczny dla dzieci. Drugi to konkurs fotograficzno-filmowy dla seniorów. Trzeci – najbardziej rozbudowany – to konkurs wiedzy ogólnej. Do udziału w nim zaprosimy osoby pełnoletnie. Szczegółowe informacje i regulaminy poszczególnych konkursów już za kilka dni opublikujemy na naszej stronie internetowej www.fonis.pl.

Punktem kulminacyjnym świętowania będzie Msza Święta w języku migowym w niedzielę 6 czerwca 2021 roku. Rozpocznie się ona o godzinie 12.00 w kościele NMP na Piasku we Wrocławiu. Zgodnie z aktualnie obowiązującymi limitami będzie w niej mogło uczestniczyć 166 osób. Dla tych, którzy nie będą mogli przyjść do kościoła zapewnimy transmisję online. Będzie dostępna na profilu facebookowym Duszpasterstwa Niesłyszących we Wrocławiu. Na zakończenie Mszy Świętej wręczymy nagrody dla zwycięzców konkursu plastycznego dla dzieci oraz fotograficzno-filmowego dla seniorów.

Przygotowaliśmy także informację o festynie w języku migowym.

Zadanie publiczne „Festyn św. Filipa Smaldone 2021” jest współfinansowane ze środków Gminy Wrocław.

Festyn sw. Filipa Smaldone 2021 - Festyn św. Filipa Smaldone 2021

Accessibility Toolbar