Festynowe wspomnienia

Festynowe wspomnienia. Na dzisiejszy dzień planowaliśmy doroczne obchody ku czci św. Filipa Smaldone. Ten włoski kapłan z przełomu XIX i XX wieku jest uznawany za patrona niesłyszących i słabosłyszących. I to właśnie jego osoba od 8 już lat była dla wrocławskiego świata ciszy inspiracją do organizowania festynu. Fundacja FONIS od samego początku swego istnienia ściśle współpracowała z Duszpasterstwem Niesłyszących we Wrocławiu, aby zapewnić moc atrakcji dla wszystkich uczestników wydarzenia. A trzeba przyznać, że z roku na rok było ich coraz więcej. W tym roku spodziewaliśmy się nawet pół tysiąca ludzi. 

Gdy wpisywaliśmy w nasz kalendarz Festyn Św. Filipa Smaldone 2020 nikt – nawet w najczarniejszych scenariuszach – nie przewidywał, że epidemia zmusi nas do zmiany planów. Koronawirus kazał nam przez długi czas zostawać w domach. Dziś już można wychodzić na otwartą przestrzeń także w celach rekreacyjnych. Jednak imprezy takie jak nasz festyn wciąż jeszcze nie mogą być organizowane.

Skoro więc nie możemy Was zaprosić na festyn do ogrodów Papieskiego Wydziału Teologicznego, zapraszamy na festynowe wspomnienia w świecie wirtualnym. Przygotowaliśmy prawie sześciominutowy film, przybliżający początki tradycji festynowej. Znajdziecie w nim sporo zdjęć. Kto wie? Może komuś zakręci się łezka w oku na wspomnienie dawnych lat? Może będą i tacy, co uśmiechną się patrząc na siebie młodszego o kilka lat?

Zapraszamy do oglądania filmu na profilu fejsbukowym:

Festyn Świętego Filipa Smaldone

Według wcześniejszych planów powoli powinien dobiegać końca tegorczny festyn. Skoro jednak został odwołany, zapraszamy Was do wspomnień. Pamiętacie jak było w poprzednich latach?

Opublikowany przez Fundacja FONIS Niedziela, 7 czerwca 2020

 

Accessibility Toolbar