Filcowanie bez tajemnic

Piątkowe przedpołudnie 12 marca 2021 upłynęło w Klubie Seniora „Integracja” pod hasłem: Filcowanie bez tajemnic. To właśnie wczoraj odbyły się drugie warsztaty filcowania. Nasi niesłyszący i słabosłyszący seniorzy pojechali na wycieczkę do Domaszczyna, aby tam poznać kolejne tajniki sztuki filcowania.

Tym razem, również pod czujnym okiem pani Marty, uczestnicy poznali drugą metodę, tzw. filcowanie „na sucho”. Na stole warsztatowym ponownie pojawiły się więc kłębki kolorowej wełny. Ale nie tylko. Otóż potrzebna była też specjalna igła i podkładka z gąbki. Kiedy narzędzia były już przygotowane, rozpoczęła się praca. Seniorzy poukładali kłębki wełny na wcześniej już filcowanej formie. Następnie projektowali wzór i nakłuwali specjalną igłą do momentu dokładnego przytwierdzenia się wełny do formy. Potem prowadząca zaproponowała kolejny sposób zdobienia z filcu. Każdy otrzymał styropianowe jajo i „ubierał” je w różne wzory z wełny , a potem również nakłuwał igłą. Efekty pracy były imponujące. Jak relacjonuje p. Ela, koordynator  zajęć dla seniorów i jednocześnie tłumacz języka migowego, wszyscy zrobili piękne ozdoby z filcu.

Następne zajęcia (warsztaty dietetyczne) zaproponujemy naszym drogim seniorom już po Świętach Wielkanocnych. Śledźcie naszą stronę internetową. Tu,  w zakładce KALENDARZ, na bieżąco będą pojawiały się propozycje zajęć w ramach realizacji projektu „Aktywny senior”

Filcowanie bez tejemnic - Filcowanie bez tajemnic Filcowanie bez tejemnic1 - Filcowanie bez tajemnic Filcowanie bez tejemnic2 - Filcowanie bez tajemnic Filcowanie bez tejemnic3 - Filcowanie bez tajemnic

Filcowanie bez tajemnic odbyło się w ramach realizacji zadania publicznego: „Działania na rzecz wrocławskich seniorów w latach 2020-2021 roku – Aktywny senior” współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl).

PL podstawowy 01 - Filcowanie bez tajemnic

Accessibility Toolbar