Finał kursu PJM na poziomie B1

Finał kursu PJM na poziomie B1 w Fundacji FONIS odbył się w niedzielne popołudnie 10 kwietnia 2022 roku. 11 uczestniczek, bo tym razem w grupie były same kobiety, przystąpiło bowiem w tym dniu do egzaminu końcowego. Wszystkie panie poradziły sobie z zadaniami egzaminacyjnymi doskonale.

Zanim jednak rozpoczął się egzamin, kursantki wraz z prowadzącym zajęcia Piotrem Peciakowskim powtórzyły zagadnienia egzaminacyjne. Następnie Fundacja FONIS zaprosiła wszystkich na obiad. Natomiast o pyszny deser zatroszczyła się pani Ania – jedna z uczestniczek kursu. Ciasto domowego wypieku bardzo nam smakowało. A potem każdy indywidualnie sprawdził swoje umiejętności w miganiu przed 3-osobową komisją. Dziękujemy Marii, Izabeli i Arkadiuszowi!

Kurs Polskiego Języka Migowego na poziomie średnio zaawansowanym B1 to kolejny kurs organizowany przez Fundację FONIS. Obok nauki znaków migowych, gramatyki języka oraz roli przestrzeni i mimiki w komunikacji kurs był również okazją do poznania Kultury Głuchych ze szczególnym uwzględnieniem znaków kulturowych używanych przez osoby niesłyszące. Zajęcia prowadził głuchy lektor – Piotr Peciakowski. Zaprzyjaźniony z naszą fundacją pan Piotr bardzo dobrze sprawdził się w roli nauczyciela osób słyszących. Tak przynajmniej relacjonowały kursantki, a potwierdziły to wyniki niedzielnego egzaminu.

Dziękujemy wszystkim uczestniczkom za wspólne 6 weekendów. Dziękujemy również za miłą atmosferę, jaką w tym czasie stworzyłyście w gościnnych progach Centrum Duszpasterskiego Archidiecezji Wrocławskiej. Do zobaczenia na kolejnym etapie nauki Polskiego Języka Migowego!

Final kursu PJM na poziomie B1 c - Finał kursu PJM na poziomie B1 Final kursu PJM na poziomie B1 - Finał kursu PJM na poziomie B1 Final kursu PJM na poziomie B1 a - Finał kursu PJM na poziomie B1 Final kursu PJM na poziomie B1 b - Finał kursu PJM na poziomie B1

 

Accessibility Toolbar