Fundacja FONIS w “Czasie pogody”

Fundacja FONIS w “Czasie pogody”. W niedzielne przedpołudnie w ostatni dzień stycznia Fundacja FONIS z Wrocławia gościła w programie “Czas pogody”. Jest to program poświęcony tym, dla których “pewien wiek staje się przepustką do nowego i pełnego radości życia”. Panie Małgosia i Ela opowiedziały słuchaczom Polskiego Radia Jedynka o inicjatywach podejmowanych przez naszą organizację.

Najpierw prowadzący audycję nawiązał kontakt telefoniczny z panią Małgosią Królewicz z Zarządu Fundacji, by zapytać o projekt Historia Migana. Odpowiadając na to pytanie pani Małgosia pokrótce przedstawiła początki nagrań ze świadkami historii. Wspomniała też, że jest to pierwszy w Europie i drugi na świecie projekt, mający na celu ocalić od zapomnienia ludzi, którzy przez lata tworzyli historię nie tylko wrocławskiego świata ciszy.

Po przerwie muzycznej prowadzący zaprosił do audycji panią Elę Gorgoń, która na co dzień zajmuje się w naszej fundacji prowadzeniem zajęć w Klubie Seniora “Integracja”. Pani Ela opowiedziała o swoim zaangażowaniu w działaniach na rzecz zapobiegania wykluczeniu niesłyszących i słabosłyszących seniorów. Mówiła także o wolontariacie fundacji i kursach języka migowego, dzięki którym grono wolontariuszy wciąż się powiększa.

Zaproszenie do audycji “Czas pogody” wykorzystaliśmy również do tego, aby powiedzieć, że jesteśmy organizacją pożytku publicznego. Obie panie zaproszone do rozmowy zachęcały do wsparcia naszej działalności poprzez przekazanie nam 1%.

Redakcji programu dziękujemy za zaproszenie do audycji. Was zaś zapraszamy do jej wysłuchania. Aby ją znaleźć zajrzyjcie na stronę Polskiego Radia – Jedynka. Życzymy miłego odbioru.

Accessibility Toolbar