Fundacja FONIS z warsztatami w Przemyślu

Fundacja FONIS z warsztatami w Przemyślu. Od 29 lipca do 4 sierpnia 2018 roku odbywają się w przemyskim Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Ogólnopolskie Rekolekcje dla Młodzieży Niesłyszącej i Słabosłyszącej. Fundacja FONIS włączyła się w organizację tego wydarzenia, przygotowując warsztaty dla młodzieży. Uczestnicy rekolekcji mogli skorzystać z zajęć fotograficznych, pantomimicznych oraz tanecznych.

rekolekcje niesłyszących w przemyślu 1024x728 - Fundacja FONIS z warsztatami w Przemyślu

Wspólne zdjęcie uczestników rekolekcji

Warsztaty fotograficzne poprowadził wolontariusz fundacji Przemysław Sławik. W czasie zajęć młodzież zapoznała się podstawowymi technikami fotografii, sposobami kadrowania, doboru miejsca, właściwego naświetlenia zdjęcia, itp. Wskazówki teoretyczne uczestnicy warsztatu mogli wykorzystać w praktyce.

warsztaty fotograficzne 1024x683 - Fundacja FONIS z warsztatami w Przemyślu

warsztaty fotograficzne 3 1024x683 - Fundacja FONIS z warsztatami w Przemyślu

warsztaty fotograficzne 2 1024x680 - Fundacja FONIS z warsztatami w Przemyślu

 

Warsztaty pantomimy prowadził niesłyszący aktor z Fundacji FONIS – Arkadiusz Bazak. W czasie zajęć uczestnicy zgłębiali tajniki aktorstwa pantomimicznego i poezji miganej. Pod czujnym okiem prowadzącego uczyli się, jak za pomocą gestów i mimiki wyrażać emocje oraz jak, wykorzystując mowę ciała, przekazać komunikat.

warsztaty pantomimy 1024x680 - Fundacja FONIS z warsztatami w Przemyślu

warsztaty pantomimy 3 1024x680 - Fundacja FONIS z warsztatami w Przemyślu

warsztaty pantomimy 2 1024x683 - Fundacja FONIS z warsztatami w Przemyślu

 

Trzecią z możliwości warsztatowych były zajęcia taneczne prowadzone przez wolontariusza fundacji Małgorzatę Królewicz. Przygotowane propozycje tańców w kręgu miały charakter integracyjny i pochodziły z różnych obszarów kulturowych. W czasie warsztatów wprowadzono również elementy tańca towarzyskiego.

warsztaty taneczne 1024x683 - Fundacja FONIS z warsztatami w Przemyślu

warsztaty taneczne 3 1024x680 - Fundacja FONIS z warsztatami w Przemyślu

warsztaty taneczne 2 1024x680 - Fundacja FONIS z warsztatami w Przemyślu

Oferta warsztatowa cieszy się dużym zainteresowaniem wśród blisko stuosobowej grupy uczestników rekolekcji, którzy przybyli do Przemyśla z całej Polski.

Na zakończenie wszystkie grupy warsztatowe przedstawią efekty swoich kilkudniowych działań. Będzie pokaz zdjęć wykonanych przez uczestników, krótki spektakl pantomimy oraz prezentacja tańców.

Accessibility Toolbar