Gala wolontariatu w Jelczu-Laskowicach

W ostatnim dniu stycznia, już po raz szósty, odbyła się w Jelczu-Laskowicach gala wolontariatu. Na zaproszenie Fundacji Po Prostu Razem i Centrum Wolontariatu “Zielony Parasol” podobnie jak przed rokiem dołączyliśmy do grona świętujących. Ponieważ podopiecznymi fundacji są również osoby niesłyszące i słabosłyszące, wydarzeniu towarzyszył tłumacz języka migowego. I o to właśnie zadbała Fundacja FONIS z Wrocławia.

Już na samym początku podkreślono udział osób niesłyszących, bowiem gala rozpoczęła się od wykonania piosenki “Sobie i wam” w Polskim Języku Migowym. Uczynił to chór złożony z wolontariuszy Zielonego Parasola.

Spotkanie było okazją do podsumowania działalności wolontaryjnej w minionym roku. Uczestnicy zostali zaproszeni do obejrzenia prezentacji dokumentującej aktywność wolontariuszy Zielonego Parasola. Był też czas na podziękowania i przemowy zaproszonych gości, wśród których nie brakowało przedstawicieli lokalnych władz.

Po oficjalnej części przyszedł czas na muzyczny występ, w czasie którego uczestnicy usłyszeli trzy piosenki. Chwilę później wszyscy zostali zaproszeni na małe co nieco i rozmowy w kuluarach. Te ostatnie, jak mówili organizatorzy, są równie ważne jak oficjalne przemówienia.

Dziękujemy wolontariuszom Fundacji FONIS za pomoc w tłumaczeniu uroczystości. Gala wolontariatu była dzięki Wam dostępna dla kilkunastoosobowej grupy osób niesłyszących.

Fundacja FONIS ma status Organizacji Pożytku Publicznego (OPP). Aby przekazać nam 1% podatku prosimy wpisać nr KRS: 0000543679.

Accessibility Toolbar