Gdzie kucharek sześć…

Gdzie kucharek sześć… tam się przyda Thermomix 🙂 Na warsztatach kulinarnych spotkali się w piątkowe popołudnie 16 lutego 2024 roku niesłyszący i słabosłyszący członkowie Klubu Seniora „Integracja”. Tym razem przyjęły nas gościnne progi wrocławskiego Społecznego Integracyjnego LO „Amigo”. Przez niemal dwie godziny (przy)gotowaliśmy pyszne potrawy, a potem wspólnie je konsumowaliśmy. Było bardzo pysznie.

W naszym menu był więc zupa-krem marchewkowo-selerowy z oliwą oraz hummus z chrupiącą bagietką. Na stole pojawił się także napój pietruszkowy, jak również sałatka z mozzrellą i sosem winegret. Oprócz chętnych do pracy rąk mieliśmy też do dyspozycji dwa Thermomixy. To znacznie ułatwiło nam pracę. Seniorzy obierali, kroili, wyciskali, siekali potrzebne produkty, natomiast Thermomix gotował 😊. Współpraca szła nam doskonale!

Mamy nadzieję, że te zdrowe posiłki na stałe zagoszczą w codziennej diecie Seniora. Dlatego też każdy uczestnik zabrał ze sobą do domu przepisy kulinarne na wszystkie potrawy, które wspólnie (przy)gotowaliśmy. Uczestnicy otrzymali także „zdrowe pakiety” z owocami i smoothie.

Serdecznie dziękujemy pani Renacie Gąsior – najlepszemu MasterChefowi – za poprowadzenie warsztatów. Dziękujemy też Dominice –  naszej wolontariuszce, a także absolwentce LO Amigo, za pomoc w przygotowaniach i w trakcie trwania zajęć.

Gdzie kucharek szesc - Gdzie kucharek sześć... Gdzie kucharek szesc 1 - Gdzie kucharek sześć... Gdzie kucharek szesc 2 - Gdzie kucharek sześć...

Na warsztatach kulinarnych to wydarzenie, które zorganizowaliśmy w ramach zadania publicznego „Działania na rzecz wrocławskich seniorów w 2024 roku – Aktywny senior” współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl).

PL podstawowy 01 - Gdzie kucharek sześć...

 

Accessibility Toolbar