Gdzie urzęduje Prezydent Wrocławia?

Gdzie urzęduje Prezydent Wrocławia? Na mapie naszego miasta jest sporo miejsc, do których na co dzień trudno jest zajrzeć. Jest nim np. miejsce urzędowania Prezydenta Wrocławia i Rady Miejskiej. We wtorkowe popołudnie 23 stycznia 2024 roku właśnie tam, czyli do wrocławskiego Ratusza, zajrzeli z wizytą niesłyszący i słabosłyszący członkowie Klubu Seniora „Integracja”. Z możliwości odwiedzenia pana Prezydenta Jacka Sutryka skorzystała 30-osobowa grupa seniorów wraz z opiekunką Klubu panią Elżbietą Gorgoń.

W pierwszej części spotkania zwiedziliśmy salę sesyjną, czyli miejsce pracy wrocławskich radnych. Tu poznaliśmy historię wrocławskiego Ratusza, a także herbu Wrocławia. Ponadto dowiedzieliśmy się, jak wygląda sesja Rady Miejskiej. Następnie przeszliśmy do gabinetu pana Prezydenta. Tu zaś mieliśmy możliwość opowiedzieć trochę o działaniach Fundacji FONIS i Klubie Seniora „Integracja”. Pochwaliliśmy się Teatrzykiem Babci i Dziadka oraz występami w Bibliotece Miejskiej i Przestrzeni Trzeciego Wieku. Podziękowaliśmy też za wsparcie finansowe w realizacji projektu „Aktywny senior”. Nie zapomnieliśmy również o prezencie dla pana Prezydenta. Z dumą wręczaliśmy Kalendarz Niesłyszących 2024. Ale najważniejsze było to, że osobiście mogliśmy powiedzieć panu Prezydentowi, jakie są codzienne potrzeby niesłyszących i słabosłyszących seniorów, w rozwiązaniu których mogą pomóc władze Miasta. Cieszyliśmy się z tego i czuli ważni i docenieni.

Uroczym dodatkiem do naszej wizyty był kot Wrocek 😊. Niektórzy żartują, że to najważniejszy mieszkaniec Ratusza. Rzeczywiście prezentuje się pięknie i jest bardzo życzliwy tym, którzy go odwiedzają. Ciepła atmosfera miejsca, które odwiedziliśmy na długo zostanie w naszej pamięci! A poza tym od dziś już wiemy, jak wygląda miejsce, gdzie urzęduje Prezydent Wrocławia 😊.

Gdzie urzeduje Prezydent Wroclawia 4 350x233 - Gdzie urzęduje Prezydent Wrocławia? Gdzie urzeduje Prezydent Wroclawia 1 350x233 - Gdzie urzęduje Prezydent Wrocławia? Gdzie urzeduje Prezydent Wroclawia 2 350x233 - Gdzie urzęduje Prezydent Wrocławia? Gdzie urzeduje Prezydent Wroclawia 3 350x233 - Gdzie urzęduje Prezydent Wrocławia?

Accessibility Toolbar