Głusi Seniorzy w Karkonoszach

Głusi Seniorzy w Karkonoszach. W lipcowym kalendarzu wydarzeń Fundacji FONIS zaplanowaliśmy bogatą ofertę wycieczką dla różnych grup wiekowych. W czasie wakacyjnym, kiedy wiele osób pracujących ma urlopową przerwę, zaprosiliśmy osoby niesłyszące i słabosłyszące do podróży zarówno krajowych jak i zagranicznych. Dzień po powrocie z Chorwacji wyruszyliśmy z grupą Głuchych Seniorów w Karkonosze.

Blisko 30-osobowa grupa spotkała się w poniedziałek 17 lipca o świcie na wrocławskim Ostrowie Tumskim, by wyruszyć do Jeleniej Góry. Tam bowiem zaplanowaliśmy pierwszy punkt naszego dwudniowego wyjazdu. Było to zwiedzanie wystawy “Klimatyczne Karkonosze” oraz wystawy historyczno-przyrodniczej “Pałac Sobieszów”. Obie są prezentowane w nowym Centrum Edukacyjno-przyrodniczym Karkonoskiego Parku Narodowego w Sobieszowie – dzielnicy Jeleniej Góry. Była to też okazja spotkania z pracownikami KPN, którzy uczą się Polskiego Języka Migowego. Następnie pojechaliśmy do Szklarskiej Poręby. Tam zaś najpierw powędrowaliśmy do wodospadu Szklarki, a następnie udali się do Domu na Białej Dolinie, gdzie czekała obiadokolacja i wieczorna integracja.

Drugi dzień upłynął w równie dobrym nastroju. Grupa udała się do Bukowca, gdzie znajduje się założenie parkowo-pałacowe z początków XIX wieku. Ponad 2-godzinny spacer pozwolił nie tylko na podziwianie piękna przyrody, ale również na poznanie romantycznej historii twórcy parku – barona Friedricha Wilhelma von Reden. Po pysznym obiedzie ruszyliśmy w drogę powrotną, by wieczorem dotrzeć do swoich domów.

Glusi Seniorzy w Karkonoszach1 - Głusi Seniorzy w Karkonoszach Glusi Seniorzy w Karkonoszach2 - Głusi Seniorzy w Karkonoszach Glusi Seniorzy w Karkonoszach3 - Głusi Seniorzy w Karkonoszach Glusi Seniorzy w Karkonoszach4 - Głusi Seniorzy w Karkonoszach

Accessibility Toolbar