Grudzień u wolontariuszy Fundacji FONIS

Bogaty plan mają na najbliższy miesiąc nasi wolontariusze. Bowiem grudzień u wolontariuszy Fundacji FONIS upłynie pod znakiem wzmożonych działań wolontaryjnych. Dlatego spotkali się dziś o godz. 17.00 „pod 4” na cyklicznym już spotkaniu grupy, aby dokładnie zaplanować wszystkie akcje. A będzie ich w grudniu i styczniu kilka.

Zanim jednak rozpoczęliśmy opracowywanie planu działania, powitaliśmy w naszym gronie gościa z Ukrainy. Był nim ks. Michał ze Lwowa, który na co dzień pracuje w tym mieście z osobami niesłyszącymi. Opowiedział nam pokrótce, jak wygląda praca z niesłyszącymi na Ukrainie. Mówił o tym, kto korzysta z pomocy duszpasterza niesłyszących i jakie są możliwości oddziaływań. Odpowiedział na pytania, które zadawaliśmy ciekawi tamtejszych realiów. Następnie wyraził nadzieję na współpracę nie tylko z wrocławskim duszpasterstwem niesłyszących, ale również z Fundacją FONIS. Po miłej rozmowie pożegnaliśmy się z ks. Michałem i zabrali do pracy.

Przed nami…

Zaczęliśmy od spotkania mikołajkowego. Omówiliśmy poszczególne zadania i wyznaczyli osoby odpowiedzialne za ich wykonanie. Szczegółowy grafik umieści na profilu facebookowym wolontariuszy nasz koordynator wolontariatu – Maria Gasiewicz. Ci, którzy nie byli na spotkaniu, będą mogli jeszcze zgłosić swoją chęć pomocy.

Następnym grudniowym przedsięwzięciem będzie organizacja spotkania TAIZE dla grupy młodzieży niesłyszącej z całej Polski. Wyznaczyliśmy kilka osób odpowiedzialnych za przygotowania do tego wydarzenia. A póki co czekamy jeszcze na chętnych uczestników. Zapisy trwają do 29 listopada.

Ponadto wyznaczyliśmy termin spotkania wigilijnego dla wolontariuszy Fundacji. Wigilijnie spotkamy się w piątek 20 grudnia o 16.30. Szczegóły wkrótce. Oprócz tego zaplanowaliśmy też spotkanie integracyjne w pierwszą niedzielę grudnia, jak również omówiliśmy kwestię kolportażu Kalendarza Niesłyszących 2020 wydanego przez naszą Fundację. Wśród naszych działań jest także pomoc w organizacji Dolnośląskiego Spotkania Kolędowego Niewidomych przewidzianego na dzień 3 stycznia 2020 roku. Poza tym dwaj nasi wolontariusze przeprowadzili ankietę opracowaną przez miniprzedsiębiorstwo „Manufaktura pod parasolką”, którego są członkami.

No i na koniec każdy, kto brał udział w październikowych warsztatach ceramicznych, mógł odebrać własnoręcznie wykonane dzieła. Wszystkie są niezwykłe i piękne.

Tak więc grudzień u wolontariuszu Fundacji FONIS zapowiada się ciekawie i pracowicie. Zapraszamy do współpracy!

Accessibility Toolbar