International Sign (IS) w Fundacji FONIS

International Sign (IS) w Fundacji FONIS. W miniony weekend w siedzibie Fundacji “pod 4” zakończył się kurs Międzynarodowego Języka Migowego. Finałem niedzielnych zajęć był egzamin. Wszyscy, którzy do niego przystąpili, poradzili sobie bez problemu. Serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że zdobyta wiedza pomoże w przyszłości w kontaktach z Głuchymi z innych państw.

Kurs obejmował 30 godzin, zaś zajęcia odbywał się w dwa weekendy. Naukę rozpoczęliśmy w ostatni weekend lutego, natomiast zakończyli wczorajszym egzaminem. Po raz kolejny do prowadzenia szkolenia zaprosiliśmy Edytę Kozub – Głuchą lektorkę z Krakowa. W bardzo przystępny sposób wprowadziła ona kursantów w tajniki komunikacji za pomocą Międzynarodowego Języka Migowego. Oprócz części teoretycznej, w czasie której przedstawione zostały między innymi międzynarodowy alfabet migowy, liczebniki oraz nieco znaków z życia codziennego, była część praktyczna. Podczas tej drugiej uczestnicy nie tylko wykonywali ćwiczenia w mniejszych lub większych grupach, ale też oglądali nagrania przygotowane przez Głuchych z innych krajów. W ten sposób nabierali sprawności w zakresie odbioru komunikatów przekazywanych z użyciem IS. Niewątpliwie najwięcej emocji budziło połączenie online z niesłyszącym Francuzem. Pozwoliło ono kursantom sprawdzić zdobytą wiedzą w praktyce komunikacyjnej na żywo.

Tak minął już drugi podstawowy kurs Intarnational Sign (IS) w Fundacji FONIS. Mamy nadzieję, że spotkamy się na kolejnym etapie nauki na jesień. Wtedy bowiem – według wstępnych założeń – planujemy organizację kursu Międzynarodowego Języka Migowego na poziomie średniozaawansowanym.

International Sign IS w Fundacji FONIS 3 - International Sign (IS) w Fundacji FONIS International Sign IS w Fundacji FONIS 2 - International Sign (IS) w Fundacji FONIS International Sign IS w Fundacji FONIS 1 - International Sign (IS) w Fundacji FONIS International Sign IS w Fundacji FONIS - International Sign (IS) w Fundacji FONIS

Accessibility Toolbar