International Sign w Fundacji FONIS

International Sign w Fundacji FONIS. Wrzesień to miesiąc, w którym dzieci i młodzież rozpoczynają  nowy rok nauki w szkole. Jak się okazuje, i w naszej Fundacji wrzesień to również czas intensywnej nauki. Przypomnijmy, że już od dwóch tygodni trwają zajęcia w ramach kursu PJM na poziomie A2. Uczestniczy w nich 13 osób. Dziś natomiast, w sobotni wrześniowy poranek, rozpoczął się kurs międzynarodowego języka migowego. Ten i najbliższy weekend będzie czasem wytężonej nauki dla grupy 10 osób, które zgłosiły się do Fundacji FONIS, aby uczestniczyć w kursie IS. Są to osoby zarówno niesłyszące jak i słyszące, które chcą nauczyć się efektywnej komunikacji na forum międzynarodowym. Zajęcia odbywają się w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej przy ul. Katedralnej 4.

Na pierwszym spotkaniu uczestnicy dyskutowali między innymi na temat faktów i mitów dotyczących International Sign. Czy jest językiem? Czy jest prawnie uznanym językiem? Następnie przyszedł czas na naukę alfabetu palcowego i liczebników, a także znaków ideograficznych. Z dużym zaciekawieniem uczestnicy chłonęli również wiedzę na temat znaków, które w międzynarodowym języku migowym, w odróżnieniu od znaków PJM, mają pejoratywny wydźwięk. Jak relacjonują sami uczestnicy kursu, nauka sprawiała im dużą frajdę tak, że już w czasie pierwszych zajęć pojawił się pomysł, aby za kilka miesięcy zorganizować 2 stopień kursu IS.

Kurs International Sign w Fundacji FONIS potrwa do 19 września 2021 roku. Zakończy się  egzaminem praktycznym, czyli rozmową w międzynarodowym języku migowym. Już dziś trzymamy kciuki za wszystkich uczestników i życzymy powodzenia!

International Sign w Fundacji FONIS4 - International Sign w Fundacji FONIS International Sign w Fundacji FONIS3 - International Sign w Fundacji FONIS International Sign w Fundacji FONIS2 - International Sign w Fundacji FONIS International Sign w Fundacji FONIS1 - International Sign w Fundacji FONIS International Sign w Fundacji FONIS - International Sign w Fundacji FONIS

Accessibility Toolbar