Jak Głusi na siebie krzyczą?

Jak Głusi na siebie krzyczą? Jeśli jesteście ciekawi odpowiedzi na to pytanie, obejrzyjcie koniecznie wywiad Moniki Górskiej z Marysią Gasiewicz i ks. Tomaszem Filinowiczem z Fundacji FONIS. Wywiad nagraliśmy już niespełna dwa miesiące temu, ale swoją internetową premierę miał dopiero przed kilkoma dniami.

Odpowiadając na zaproszenie redakcji 2ryby.pl, przedstawiciele naszej Fundacji opowiedzieli w rozmowie z Moniką Górską o świecie ciszy. Wszak audycja, w której uczestniczyli, nosi tytuł 2ryby.pl-rozmowy. Ta z pozoru lekka, a momentami zabawna, rozmowa zwróci Waszą uwagę na ważne problemy, z jakimi mierzą się w codzienności osoby niesłyszące. Posłuchacie tu o tym, co przeszkadza niesłyszącym w komunikacji ze słyszącymi, a także o tym, że ważniejszy niż słowo jest dla nich obraz. Będzie też o kulturze Głuchych i żartach, które śmieszą niesłyszących. Od Marysi dowiecie się, czy chciałaby być osobą słyszącą i jak uczyła się dźwięków po wszczepieniu implantu. No i oczywiście o tym, jak Głusi na siebie krzyczą:) Ks. Tomasz zaś opowie między innymi o swoim powołaniu do migania i o tym, jak przygotowuje kazania dla niesłyszących, żeby nie tylko były ładne, ale i zapamiętane.

Rozmowa ta była także świetną okazją do opowiedzenia o działalności Fundacji FONIS. Przypomnieliśmy widzom film „NON POSSUMUS”, który nagraliśmy wraz z niesłyszącymi aktorami-amatorami z okazji beatyfikacji ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Mówiliśmy również o naszych wolontariuszach i ich zaangażowaniu w nasze działania.

A wszystko to działo się w ciepłej i radosnej atmosferze, za którą serdecznie dziękujemy pani Monice Górskiej. A Was zapraszamy do obejrzenie ponad godzinnej rozmowy z Marią Gasiewicz i ks. Tomaszem Filinowiczem.