Jak komunikować się z głuchymi?

Uczestniczący w dzisiejszych zajęciach warsztatowych uczniowie dowiedzieli się między innymi jak komunikować się z głuchymi. Było to możliwe dzięki naszym wolontariuszom: Alicji, Dominice, Mateuszowi i Pawłowi. To oni właśnie odpowiedzieli pozytywnie na zaproszenie, jakie do naszej Fundacji dotarło od pani Bernardy ze Szkoło Podstawowej nr 1 w Oławie.

Zajęcia odbywały się w czterech grupach. Były to dzieci z młodszych klas szkoły podstawowej i zerówki. Podczas dzisiejszych warsztatów nie tylko dowiedzieli się jak komunikować się z głuchymi. Zobaczyli jak wygląda i jak działa aparat słuchowy i czym różni się od implantu ślimakowego. Był też czas na to, aby poznać podstawowe znaki Polskiego Języka Migowego. Starsze grupy, które już znają literki, mogły również spróbować swoich sił w literowaniu swojego imienia.

Wielką radość i nieskrywane emocje w każdej grupie budziła propozycja kalamburów. Co odważniejsi uczniowie próbowali pokazać swoim rówieśnikom zadane słowo. Było więc sporo gimnastyki, aby bez używania słów wskazać na motyla, dom, żółwia, kota, czy też psa.

To kolejne warsztaty, które Fundacja FONIS prowadziła wśród najmłodszych. Czynimy to z nadzieją, że kształtowanie świadomości w najmłodszych latach przyniesie owoce w dorosłym życiu. Szkole Podstawowej nr 1 w Oławie serdecznie dziękujemy. Innych zapraszamy do kontaktu. Chętnie przyjedziemy do różnych zakątków Dolnego Śląska, aby poprowadzić podobne warsztaty.

Jak komunikowac sie z gluchymi1 - Jak komunikować się z głuchymi? Jak komunikowac sie z gluchymi2 - Jak komunikować się z głuchymi? Jak komunikowac sie z gluchymi3 - Jak komunikować się z głuchymi?

 

Accessibility Toolbar