Jaś i Małgosia… i Święty Mikołaj

Tegoroczne Mikołajki w Fundacji FONIS odbyły się pod hasłem “Jaś i Małgosia… i Święty Mikołaj”. Trwająca w Polsce i na świecie epidemia COVID-19 sprawiła, że nie mogliśmy zorganizować tradycyjnego spotkania mikołajkowego. Przenieśliśmy je więc do internetu. To znaczy, prezenty były realne, o czym w kolejnym wpisie, ale część artystyczna miała charakter wirtualny. Możecie ją zobaczyć na naszym kanale youtube.

Gdy przed miesiącem ogłaszaliśmy tegoroczne Mikołajki, poprosiliśmy dzieci, aby pomogły nam w organizacji wydarzenia. Ich zadaniem było przeczytanie baśni pod tytułem “Jaś i Małgosia”. Następnie dzieci miały wykonać pracę plastyczną lub fotograficzną ilustrującą jakiś fragment baśni. Nadesłane prace wykorzystaliśmy przy tworzeniu filmowej wersji baśni. Zaś kilka najlepszych nagrodziliśmy. Zwycięzcami są: Zuzia Szpila, Dawid i Leon Bordulakowie, Pola i Dawid Mazurowie oraz Milan Antoniak. Serdecznie gratulujemy pomysłowości i zaangażowania w przygotowanie prac konkursowych.

W ostatnich dniach trwała wytężona praca, aby nagrać lektorów do filmu o Jasiu i Małgosi. Potrzebowaliśmy zarówno osób migających, jak i czytających. I tu z pomocą przyszli nam przede wszystkim wolontariusze naszej Fundacji. W tytułowe role Jasia i Małgosi wcieliły się dzieci: Dawid Bordulak i Julia Zając.

Wiele godzin nagrań, a następnie żmudna praca nad montażem dała imponujący efekt. Zapraszamy więc do zapoznania się z naszą kolejną “superprodukcją”:)