Jesienna wycieczka seniorów

Jesienna wycieczka seniorów. Wprawdzie wyjazd do arboretum w Wojsławicach planowaliśmy na maj, bo wtedy jest tam najpiękniej, jednak epidemia zmusiła nas do zmiany planów. I oto dzisiejszego poranka dwadzieścia osób z Klubu Seniora “Integracja” pod opieką pani Eli wyruszyło na wycieczkę.

Po ponad godzinnej podróży grupa dotarła do celu. Wojsławice przywitały nas delikatnym deszczem, który skończył się, gdy tylko przekroczyliśmy bramy ogrodu. Zwiedzanie więc upłynęło nam przy względnie dobrej pogodzie, zważywszy na fakt, że prognozy zapowiadały intensywne opady deszczu.

Podczas ponad dwugodzinnego spaceru uczestnicy mogli podziwiać tysiące roślin na powierzchni 62 ha. Wśród nich są Kolekcje Narodowe: różaneczników, liliowców i bukszpanów. Ciekawą atrakcją była możliwość skosztowania owoców jadalnego kasztanowca oraz obejrzenia wystawy dawnych sprzętów używanych przy pracach polowych. Ponadto ci, którzy kilka lat temu byli już w Wojsławicach podkreślali, że od tamtego czasu wiele się zmieniło. Wśród nowych przestrzeni udostępnionych dla zwiedzających jest np. georetum, w której można oglądać kolekcję skał i minerałów.

Na zakończenie był czas na posiłek i oczywiście na kupno pamiątek. Do Wrocławia wróciliśmy wczesnym popołudniem, zaś uczestnicy pytali już o kolejny wyjazd:)

Jesienna wycieczka seniorów do Arboretrum w Wojsławicach odbyła się w ramach realizacji zadania publicznego: Działania na rzecz wrocławskich seniorów w latach 2020-2021 – Aktywny senior współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław.

%d bloggers like this: