Jesienne rękodzieło seniorów

Jesienne rękodzieło seniorów. W piątek 22 września 2023 roku kilkunastoosobowa grupa niesłyszących i słabosłyszących członków Klubu Seniora „Integracja” wzięła udział w warsztatach rękodzieła. To były pierwsze w tym roku warsztaty rękodzieła. Miejscem spotkania była zaprzyjaźniona z Fundacją FONIS Pracownia Ceramiki w podwrocławskim Domaszczynie.

Wrześniowe warsztaty odbyły się na świeżym powietrzu. Sprzyjała temu nie tylko piękna jesienna pogoda, ale także sąsiedztwo lasu. Takie bowiem urokliwe położenie ma nasza ulubiona pracownia rękodzielnicza. W czasie warsztatów uczestnicy rozpoczęli pracę nad zielnikiem artystycznym zatopionym w masie gipsowej. Dziś tworzyli z przygotowanych wcześniej roślin kompozycje artystyczne. Następnie, po przygotowaniu odpowiedniej masy, zatapiali je w płatach gipsowych. Kolejny etap prac przy zielniku już podczas następnych warsztatów rękodzieła. Te zaś odbędą się jeszcze tej jesieni.

Zajęcia poprowadziła znana dobrze naszym seniorom pani Marta Lejman-Trzcińska. W poprzednich bowiem edycjach „Aktywnego Seniora” już się spotykaliśmy z panią Martą. Natomiast tłumaczenie na język migowy zapewniła pani Ela Gorgoń.

Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze i pozwoliło rozwinąć nasze kreatywne myślenie. Wszystkie bowiem kompozycje zielarskie były niepowtarzalne, a także odzwierciedlały naszą wrażliwość i poczucie estetyki.

Jesienne rekodzielo seniorow - Jesienne rękodzieło seniorów Jesienne rekodzielo seniorow 2 - Jesienne rękodzieło seniorów Jesienne rekodzielo seniorow 1 - Jesienne rękodzieło seniorów

Jesienne rękodzieło seniorów to warsztaty, które Fundacja FONIS zorganizowała w ramach realizacji zadania publicznego: „Działania na rzecz wrocławskich seniorów w latach 2022-2023 – Aktywny senior” współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl).

PL podstawowy 01 - Jesienne rękodzieło seniorów

Accessibility Toolbar