Jesienny kurs PJM A2 – FINAŁ

Jesienny kurs PJM A2 – FINAŁ. W dzisiejsze popołudnie 12 osób zakończyło w Fundacji FONIS naukę Polskiego Języka Migowego na poziomie A2. Nie musimy dodawać, że wszyscy z pozytywnym wynikiem! Nauka trwała od 5 września 2023 roku. Przez kilka jesiennych tygodni, we wtorki i czwartki, uczestnicy poznawali kolejne tajniki komunikacji w polskim języku migowym. Zajęcia odbywały się w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej. Prowadziła je zaś – jak mówią uczestnicy – „najlepsza lektorka języka migowego” Alicja Zawada.

W czasie oczekiwania na egzamin końcowy poprosiliśmy kursantów o kilka słów podsumowania. Oto co usłyszeliśmy. „Było świetnie. Wspaniali ludzie i interaktywność kursu to jego największe atuty”. „Oprócz nowych znaków języka migowego poznaliśmy Kulturę Głuchych. Dzięki temu nie tylko umiemy komunikować się z osobami niesłyszącymi, ale przede wszystkim lepiej rozumiemy świat ciszy niedostępny dla nas na co dzień”. Do takich laurek dołączyły i takie o poczuciu humoru, a także ciekawym doświadczeniu. Wzruszające natomiast były słowa jednej z kursantek, która dzięki uczestnictwie w zajęciach otrzymała narzędzie do komunikacji z własnym synkiem i klucz do rozumienia jego dziecięcego głuchego myślenia.

Kurs zwieńczył egzamin, który sprawdzał poziom trzech umiejętności: przekazu, odbioru i komunikacji. Oceny, choć zróżnicowane, były satysfakcjonujące dla wszystkich.

No i wszyscy kursanci czują niedosyt wiedzy i z niecierpliwością oczekują na kurs PJM B1. Kto wie…

Jesienny kurs PJM A2 - Jesienny kurs PJM A2 - FINAŁ Jesienny kurs PJM A2 1 - Jesienny kurs PJM A2 - FINAŁ Jesienny kurs PJM A2 2 - Jesienny kurs PJM A2 - FINAŁ

Accessibility Toolbar