Kalendarz Niesłyszących 2021

Z nieukrywaną radością informujemy, że już jest Kalendarz Niesłyszących 2021. Tym razem jest on poświęcony największym międzynarodowym wydarzeniom związanym ze światem osób niesłyszących i słabosłyszących. Na kolejnych stronicach Kalendarza Niesłyszących 2021 znajdziemy zwięzły opis różnych inicjatyw organizowanych przez niesłyszących i słabosłyszących z różnych stron świata. Obok wydarzeń o charakterze religijnym znajdziemy również wydarzenia sportowe, kulturalne i związane z  nauką. Każdy miesiąc jest też opatrzony kolażem zdjęć przygotowanym przez niesłyszącą graficzkę.

Gdy tylko zapadła decyzja, dotycząca tematu kalendarza nawiązaliśmy kontakt z organizacjami działającymi w interesujących nas przestrzeniach. Niestety, ku naszemu zaskoczeniu, nie wszyscy organizatorzy zgodzili się na udostępnienie swoich zdjęć archiwalnych. Musieliśmy więc korzystać z innych źródeł. I tu za wsparcie dziękujemy: Fundacji Migawka, Duszpasterstwu Niesłyszących z Wrocławia, a także osobom prywatnym, które przyszły nam z pomocą.

Wśród wydarzeń zaplanowanych na zbliżający się rok 2021, a które znalazły się w naszym kalendarzu, są między innymi: wybory miss i mistera świata głuchych oraz dzień św. Filipa Smaldone. Poniżej prezentujemy przykładowe stronice kalendarza:

Kalendarz Niesłyszących 2021 jest kolejnym już kalendarzem wydanym przez naszą fundację. W poprzednich publikowaliśmy kalendarze poświęcone słynnym postaciom związanym ze światem ciszy (rok 2020), pielgrzymkom niesłyszących w Polsce (rok 2019) czy też stuleciu odzyskania przez Polskę niepodległości (rok 2018).

W tym roku wydanie kalendarza wsparł bank Credit Agricoole Bank Polska. Wszystkich zainteresowanych nabyciem kalendarza zapraszamy do kontaktu z Fundacją FONIS (tel. 690 502 670 lub mail: kontakt@fonis.pl). Możliwy jest zarówno odbiór osobisty kalendarza w naszym biurze, jak i wysyłka pocztą.

Accessibility Toolbar