Kalendarz Niesłyszących 2022

Kalendarz Niesłyszących 2022 – tekst łatwy do czytania

 

Z nieukrywaną radością i dumą informujemy, że jest już Kalendarz Niesłyszących 2022! W najbliższym czasie do Waszych domów ma szansę trafić aż 800 sztuk takiego kalendarza. Taki bowiem jest tegoroczny nakład.

Wydawanie Kalendarza Niesłyszących jest stałym działaniem Fundacji FONIS i ma już swoją kilkuletnią tradycję. Na przestrzeni tych kilku lat Fundacja wydała kalendarze, których motywem przewodnim były m.in. sławne postacie związane ze światem ciszy, pielgrzymki niesłyszących w Polsce czy też największe międzynarodowe wydarzenia związane ze światem ciszy.

W Kalendarzu Niesłyszących na rok 2022 tematem przewodnim natomiast jest komunikacja osób z niepełnosprawnością. Dlatego też na poszczególnych kartach Kalendarza prezentujemy w sposób graficzny wybrane alfabety języka migowego: polski, ukraiński, węgierski, brytyjski, międzynarodowy, a także turecki. Ponadto mają w nim swoje karty alternatywne sposoby komunikacji (AAC). Są to: alfabet Braille’a, alfabet Lorma, fonogesty, piktogramy, Program Językowy MAKATON czy też pismo logograficzne Blissa. Poza tym do graficznego przedstawienia wybranych form komunikacji dołączyliśmy krótki tekst. W ten sposób można zapoznać się z podstawowymi wiadomościami o różnych formach komunikacji alternatywnej. Teksty zredagowane są w standardzie prostego języka dostosowanym do potrzeb osób z niepełnosprawnością słuchu. Oczywiście wydany przez nas kalendarz pełni również typową dla siebie funkcję, czyli wskazuje nam miesiące i dni. Autorką projektu graficznego tegorocznego Kalendarza jest niesłysząca graficzka Alicja Zawada.

Wszystkich zainteresowanych nabyciem Kalendarza Niesłyszących 2022 zapraszamy do kontaktu z Fundacją FONIS (tel. 690 502 670 lub mail: kontakt@fonis.pl). Możliwy jest zarówno odbiór osobisty Kalendarza w naszym biurze, jak i wysyłka pocztą.

„Kalendarz Niesłyszących 2022” wydała Fundacja FONIS w ramach realizacji zadania publicznego współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl).

PL podstawowy 01 - Kalendarz Niesłyszących 2022

Accessibility Toolbar