Kalendarz Niesłyszących 2023

Z nieukrywaną radością i dumą informujemy, że jest już Kalendarz Niesłyszących 2023! W najbliższym czasie do Waszych domów ma szansę trafić aż 900 sztuk takiego kalendarza. Taki bowiem jest tegoroczny nakład.

Wydawanie Kalendarza Niesłyszących jest stałym działaniem Fundacji FONIS i ma już swoją kilkuletnią tradycję. Na przestrzeni tych kilku lat Fundacja wydała kalendarze, których motywem przewodnim były m.in. sławne postacie związane ze światem ciszy, pielgrzymki niesłyszących w Polsce czy też największe międzynarodowe wydarzenia związane ze światem ciszy. W kończącym się roku na kolejnych stronicach przedstawialiśmy alternatywne metody komunikacji, a także alfabety migowe z różnych krajów świata.

Kalendarz Niesłyszących 2023 natomiast prezentuje sylwetki zmarłych kapłanów zasłużonych dla środowiska osób G/głuchych. Są to zarówno XIX-wieczni księża tworzący system edukacji niesłyszących na ziemiach polskich, jak i żyjący w powojennej Polsce duszpasterze niesłyszących. W grupie pierwszej znajdziemy choćby ks. Jakuba Falkowskiego, ks. Teofila Jagodzińskiego czy też mniej znanego ks. Kajetana Nasierowskiego. W drugiej natomiast jest między innymi odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi i krzyżem oficerskim Polonia Restituta – ks. Zbigniew Staszkiewicz czy też pierwszy ogólnopolski Duszpasterz Niesłyszących – ks. Konrad Lubos.

Z myślą o niesłyszących odbiorcach przygotowaliśmy stronę, na której prezentujemy filmy w Polskim Języku Migowym prezentujące sylwetki kapłanów z Kalendarza Niesłyszących 2023. Aby je obejrzeć zajrzyjcie na stronę www.effatha24.com/kalendarz2023/

Wszystkich zainteresowanych nabyciem Kalendarza Niesłyszących 2023 zapraszamy do kontaktu z Fundacją FONIS (tel. 690 502 670 lub mail: kontakt@fonis.pl). Możliwy jest zarówno odbiór osobisty Kalendarza w naszym biurze, jak i wysyłka pocztą.

Kalendarz Nieslyszacych 2023 - Kalendarz Niesłyszących 2023

Accessibility Toolbar