Kalendarz Niesłyszących 2024 – Przemysław Sławik

Kalendarz Niesłyszących 2024 – Przemysław Sławik. Artysta, grafik, urodzony wrocławianin. Ukończył z wyróżnieniem wrocławską Akademię Sztuk Pięknych. Jego prace gościły na wystawach i konkursach indywidualnych i zbiorowych zarówno w Polsce, jak i za granicą. Były to między innymi Międzynarodowe Biennale Ekslibrisu Współczesnego w Malborku, Wrocław Non Stop – Festiwal kulturalny we Wrocławiu, Międzynarodowa wystawa fotografii artystycznej “LUX” w Dolnośląskim Centrum Kultury – Domek Romański, Międzynarodowy Konkurs malarstwa, rysunku i grafiki AKT w Marquardt Gallery w Łodzi, GŁUSZA – wystawa w Muzeum Śląskim w Katowicach. Ponadto w ramach działalności artystycznej “PRIMKO” realizuje oferty w zakresie reklamy, rysunku, malarstwa, multimediów, filmu, ilustracji, grafiki, animacji, itp.

2. LUTY avatar - Kalendarz Niesłyszących 2024 - Przemysław Sławik

W tegorocznym Kalendarzu Niesłyszących prezentujemy G/głuchych artystów. Na poszczególnych stronach prezentujemy 12 postaci aktywnych twórczo w różnych dziedzinach artystycznych. Są wśród nich aktorzy teatralni, malarze, graficy i wiele innych interesujących specjalizacji z różnych stron Polski. Nasze wrocławskie środowisko reprezentuje pan Przemysław Sławik – autor logo Fundacji FONIS. Na uwagę zasługuje również fakt, że autorką projektu graficznego tegorocznego Kalendarza jest niesłysząca graficzka Alicja Zawada.

Wydawanie Kalendarza Niesłyszących jest stałym działaniem Fundacji FONIS i ma już swoją kilkuletnią tradycję. W minionych latach w naszym kalendarzu prezentowaliśmy różnorodną tematykę związaną ze światem ciszy. Były więc m.in. sławne postacie, pielgrzymki niesłyszących w Polsce czy też największe międzynarodowe wydarzenia. Prezentowaliśmy także alfabety migowe różnych krajów, alternatywne metody komunikacji oraz kapłanów zasłużonych dla świata ciszy.

Accessibility Toolbar