Kalendarz Niesłyszących 2024

Kalendarz Niesłyszących 2024. Z nieukrywaną radością informujemy, że jest już gotowy Kalendarz Niesłyszących 2024. Znajdziecie w nim nie tylko narzędzie stosowane przy rachubie czasu w postaci tabeli na poszczególne miesiące, ale również informacje o postaciach związanych z Kulturą Głuchych w Polsce. Przyszłoroczny kalendarz bowiem poświęciliśmy prezentacji G/głuchych artystów. W związku z tym na poszczególnych stronach prezentujemy 12 postaci aktywnych twórczo w różnych dziedzinach artystycznych. Są wśród nich aktorzy teatralni, malarze, graficy i wiele innych interesujących specjalizacji z różnych stron Polski. Nasze wrocławskie środowisko reprezentuje pan Przemysław Sławik – autor logo Fundacji FONIS. Na uwagę zasługuje również fakt, że autorką projektu graficznego tegorocznego Kalendarza jest niesłysząca graficzka Alicja Zawada.

Wydawanie Kalendarza Niesłyszących jest stałym działaniem Fundacji FONIS i ma już swoją kilkuletnią tradycję. Na przestrzeni tych kilku lat Fundacja wydała kalendarze, których motywem przewodnim były m.in. sławne postacie związane ze światem ciszy, pielgrzymki niesłyszących w Polsce czy też największe międzynarodowe wydarzenia związane ze światem ciszy. Prezentowaliśmy także alfabety migowe różnych krajów, alternatywne metody komunikacji oraz kapłanów zasłużonych dla świata ciszy.

Wszystkich zainteresowanych nabyciem Kalendarza Niesłyszących na rok 2024 zapraszamy do kontaktu z Fundacją FONIS (tel. 690 502 670 lub mail: kontakt@fonis.pl). Możliwy jest zarówno odbiór osobisty Kalendarza w naszym biurze, jak i wysyłka pocztą.

 

Accessibility Toolbar