Kiedy jajko jest świeże?

Kiedy jajko jest świeże? To jedno z pytań, na które odpowiedź poznali we wtorkowe popołudnie 5 kwietnia 2022 roku członkowie Klubu Seniora „Integracja”. Wtedy właśnie Fundacja FONIS zaprosiła niesłyszących i słabosłyszących seniorów na kolejne już spotkanie z dietetykiem.

Ponieważ zbliża się czas Świąt Wielkanocnych, tematyka zajęć również była świąteczna. Zarówno w części wykładowej, jak i w czasie degustacji składnikiem przewodnim było jajko. Uczestnicy zapoznali się z wartościami odżywczymi nie tylko tego, ale także wielu innych produktów spożywczych. Najbardziej ekscytującym momentem części wykładowej warsztatów było poznanie sposobu na sprawdzenie, kiedy jajko jest świeże. Otóż wystarczy zanurzyć surowe jajo w wodzie. Kiedy opadnie na dno, to znak, że jest świeże i można je konsumować. Kiedy zaś będzie unosiło się na powierzchni wody, to znak, że nie nadaje się już do spożycia. Ponadto seniorzy poznali zdrowe przepisy kulinarne, w tym także przepisy, których składnikiem są jajka. Była to na przykład sałatka z łososiem czy też sałatka wiosenna. Dodatkowym atutem spotkania była degustacja potraw i produktów mających dużą wartość odżywczą. Nie zabrakło wśród nich tych z jajkami rzecz jasna 🙂

Zajęcia, podobnie jak w pierwszej i drugiej edycji projektu „Aktywny senior”, poprowadziła pani Renata Gąsior – dietetyk, wieloletni pedagog i koordynator programu z zakresu promocji zdrowia.

Kiedy jajko jest swieze1 - Kiedy jajko jest świeże? Kiedy jajko jest swieze2 - Kiedy jajko jest świeże? Kiedy jajko jest swieze - Kiedy jajko jest świeże?

Kiedy jajko jest świeże to warsztaty dietetyczne, które odbyły się w ramach realizacji zadania publicznego: „Działania na rzecz wrocławskich seniorów w latach 2022-2023 – Aktywny senior” współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl).

PL podstawowy 01 - Kiedy jajko jest świeże?

Accessibility Toolbar