KLUB SENIORA

Klub Seniora „Integracja” gromadzi niesłyszących i słabosłyszących seniorów, którzy chcą w aktywny sposób spędzać czas. Zajęcia odbywają się kilka razy w miesiącu i prowadzi je p. Elżbieta Gorgoń. W bogatej ofercie przygotowanej dla naszych seniorów są zajęcia rękodzielnicze, różnorodne warsztaty, wycieczki edukacyjne, wyjścia kulturalne, spotkania z ciekawymi ludźmi a także spotkania towarzyskie. Większość z tych zajęć odbywa się w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej przy ul. Katedralnej 4 na wrocławskim Ostrowie Tumskim.

Podopieczni Klubu Seniora „Integracja”, zgodnie z nazwą, przełamują bariery. Zarówno te wynikające z wieku (integracja międzypokoleniowa), jak i te wynikające z uszkodzonego słuchu (integracja ze słyszącymi).

Klub Seniora “Integracja” rozpoczął swoją działalność w 2008 roku. Wówczas to przy parafii św. Maksymiliana Kolbe we Wrocławiu zawiązała się nieformalna grupa, gromadząca niesłyszących i słabosłyszących. Inicjatorką tychże działań była pani Elżbieta Gorgoń. Po kilku latach działań na Gądowie grupa zmuszona była do znalezienia nowego miejsca, aby kontynuować swoje działania. I tak w roku 2016 nasze drogi się skrzyżowały. Od tego czasu wśród działań podejmowanych przez naszą Fundację jest również prowadzenie klubu seniora. Dzięki wsparciu Gminy Wrocław w ostatnich latach oferta klubu jest coraz bogatsza.

Aktualną ofertę Klubu Seniora “Integracja” znajdziecie w KALENDARZU na naszej stronie internetowej. Natomiast relacje z bieżących wydarzeń możecie śledzić w zakładce NASZE DZIAŁANIA-KLUB SENIORA.

 

Aktualnie zajęcia w Klubie Seniora “Integracja” odbywają się w ramach realizacji projektu “Działania na rzecz wrocławskich seniorów w 2024 – Aktywny senior” współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl).

Aktywny Senior 2024 - KLUB SENIORA

 

Accessibility Toolbar