Kolędowanie Niewidomych

Tradycją już jest, że na początku nowego roku Fundacja FONIS i Duszpasterstwo Niewidomych we Wrocławiu zapraszają na kolędowanie niewidomych. W tym roku było to już szóste z kolei Dolnośląskie Spotkanie Kolędowe Niewidomych.

W piątkowy poranek do wrocławskiej katedry przyjechało blisko 150 osób niewidomych i słabowidzących z Dolnego Śląska. O godzinie 10.00 rozpoczęła się Msza Święta, której przewodniczył ks. Janusz Gorczyca. W homilii zachęcił uczestników spotkania do otwierania oczu wiary, bo tylko dzięki nim można zobaczyć Boga obecnego w drugim człowieku.

Po zakończonej Mszy uczestnicy przeszli do auli Papieskiego Wydziału Teologicznego, aby uczestniczyć w drugiej części spotkania. Rozpoczęły ją słowa życzeń i pozdrowień, które do zebranych skierowała s. Ludmiła z Krajowego Duszpasterstwa Niewidomych oraz p. Marzena Liczmonik reprezentująca Zarząd Okręgu Dolnośląskiego PZN. Następnie rozpoczęło się wspólne kolędowanie, które w tym roku prowadziła schola “Apostolskie Nutki” z Oławy oraz chór “Brailton” z Dzierżoniowa.

Zwieńczeniem spotkania był poczęstunek i okazja do rozmów w gronie przyjaciół i znajomych. Towarzyszyła im atmosfera serdeczności.

Serdecznie dziękujemy za wspólne spotkanie i zapraszamy już na kolejne kolędowanie niewidomych – za rok. Dziękujemy też naszym wspaniałym wolontariuszom za pomoc w sprawnym przebiegu wydarzenia. Jak co roku mogliśmy liczyć również na życzliwą pomoc Papieskiego Wydziału Teologicznego i wrocławskiego Caritasu, za którą jesteśmy ogromnie wdzięczni.

 

Accessibility Toolbar