Kolejne filmy w PJM na Adapterze

Kolejne filmy w PJM na Adapterze. Co jakiś czas publikujemy na stronie Fundacji FONIS informacje na temat realizacji projektu „ADAPTER IV. Film i kultura bez barier”. Kilka miesięcy temu rozpoczął się trzeci i zarazem ostatni już rok realizacji tegoż projektu.

Na portalu Adapter.pl znajdziecie już ponad czterdzieści filmów przetłumaczonych na Polski Język Migowy. Za ich tłumaczenie, a także montaż tłumaczenia odpowiedzialna jest właśnie nasza Fundacja. W ostatnim czasie na portalu pojawiły się cztery nowe filmy. Są to dwa filmy psychologiczne („Do widzenia, do jutra” i „Niewinni czarodzieje”) oraz komedia „Brunet wieczorową porą”. Lubiącym nieco mocniejsze wrażenia filmowe polecamy thriller „Zanim zasnę”. Wkrótce ruszamy z kolejnymi tłumaczeniami. Tym razem w repertuarze pojawi się film kostiumowy, dramat i romans obyczajowy. Zaglądajcie więc na portal Adapter.pl i szukajcie pełnometrażowych filmów z naszym tłumaczeniem! We wszystkich jako tłumacza PJM zobaczycie niezastąpioną Izabelę Lindner.

Kolejne filmy w PJM na Adapterze powstają, aby zapewnić osobom z niepełnosprawnościami pełny dostęp do treści audiowizualnych. W tym celu i filmy, ale też rozmaite wydarzenia kulturalne, są tłumaczone na PJM, opatrzone napisami, a także uzupełnione audiodeskrypcją. W ten sposób dostosowujemy treści audiowizualne do potrzeb osób niesłyszących i niewidomych.

Projekt „ADAPTER IV. Film i kultura bez barier” współfinansowany jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

PFRON logo 350x185 - Kolejne filmy w PJM na Adapterze

Accessibility Toolbar