Kolonie w Karkonoszach

Kolonie w Karkonoszach. Pięć radosnych dni spędziła w Szklarskiej Porębie grupa 15 młodych ludzi. Wśród nich głównie niesłyszący i słabosłyszący, ale również słyszący związani ze środowiskiem.

Mieszkaliśmy w Willi Liczyrzepa i stąd wyruszaliśmy na piesze wycieczki. Ich celem były przede wszystkim ośrodki edukacyjne Karkonoskiego Parku Narodowego. Byliśmy więc w Pałacu Sobieszów na wystawie historycznej, w Centrum Edukacyjno-Przyrodniczym na wystawie “Klimatyczne Karkonosze” oraz na warsztatach w Karkonoskim Centrum Edukacji Ekologicznej. Towarzyszyli nam pracownicy KPN, którzy przez ostatnich kilka miesięcy uczyli się języka migowego. Teraz mieli okazję, aby sprawdzić swoje umiejętności i nabyć nowych kompetencji.

Ponadto w programie mieliśmy też zajęcia w terenie. Dzięki temu młodzież mogła zobaczyć przepiękne górskie wodospady (Wodospad Szklarki i Wodospad Kamieńczyka). Czwartek natomiast spędziliśmy na wędrówce grzbietem Karkonoszy. Po dotarciu wyciągiem na Szrenicę ruszyliśmy w kierunku Śnieżnych Kotłów, by u kresu dotrzeć do schroniska pod Łabskim Szczytem. Wszyscy dzielnie się spisali. Podobnie było podczas pogodnych wieczorów i poranków. Młodzież chętnie uczestniczyła w zabawach i konkursach przygotowanych przez wychowawców. I tu podziękowania należą się ks. Tomaszowi, s. Katarzynie oraz paniom Małgosi i Monice.

Zorganizowanie “Wakacji w Karkonoszach z Fundacją FONIS” nie byłoby możliwe, gdyby nie wsparcie przyjaznych nam instytucji. Za wsparcie merytoryczne dziękujemy Karkonoskiemu Parkowi Narodowemu, zaś za wsparcie finansowe – Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu.

Na bogatą relację fotograficzną zapraszamy na nasz profil facebookowy.

Kolonie w Karkonoszach1 - Kolonie w Karkonoszach Kolonie w Karkonoszach2 - Kolonie w Karkonoszach Kolonie w Karkonoszach3 - Kolonie w Karkonoszach Kolonie w Karkonoszach4 - Kolonie w Karkonoszach

Accessibility Toolbar