Kolorowe anioły, czyli rękodzieło seniorów

Kolorowe anioły, czyli rękodzieło seniorów. Za nami drugie zajęcia warsztatowe organizowane przez Fundację FONIS w ramach projektu „Aktywny senior”. Tym razem były to warsztaty rękodzieła. Tradycyjnie już spotkanie dla seniorów odbyło się w pierwszy wtorek miesiąca o godz. 16.00 „pod 4”. Wzięła w nim udział pierwsza grupa seniorów, druga natomiast sprawdzi również swoje umiejętności manualne za 3 tygodnie.

Uczestnicy samodzielnie wykonali witraże – piękne, kolorowe anioły. Zajęcia warsztatowe obejmowały kilka etapów pracy. Najpierw seniorzy zapoznali się z rysunkiem anioła, który służył za wzór wykonywanych witraży. Potem wybierali kolorowe szkiełka potrzebne do wykonania witrażu. W kolejnym etapie trzeba było powycinać szkło zgodnie z rysunkiem. Niezwykle istotne okazało się również szlifowanie, lutowanie oraz czyszczenie wykonanych dzieł sztuki. Każdy uczestnik z dumą prezentował własnoręcznie zrobiony witraż. Warto dodać, że takie zajęcia nie tylko rozwijają sprawności manualne uczestników, ale również ich poczucie estetyki oraz umiejętność komponowania i kreatywność. 

Dziękujemy serdecznie pani Kindze, która prowadziła zajęcia dla naszych seniorów, a także pani Eli, pod okiem której realizujemy projekt „Aktywny senior”.

Oczywiście chętnych na następne zajęcia warsztatowe z rękodzieła zapraszamy już 28 maja. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc konieczne są zapisy u pani Eli Gorgoń. Warsztaty odbyły się w ramach realizacji zadania publicznego: Działania na rzecz wrocławskich seniorów w 2019 roku – Aktywny senior współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław.

Accessibility Toolbar