Kolorowe anioły – odsłona druga

Kolorowe anioły – odsłona druga. Wczoraj odbyło się drugie z kolei spotkanie warsztatowe, w czasie którego seniorzy z Klubu Seniora „Integracja” własnoręcznie tworzyli witraże. Pierwsza grupa uczestników warsztatów spotkała się przed trzema tygodniami, dziś natomiast nad powstaniem kolorowych aniołów pracowali kolejni chętni. Przypomnijmy, że Fundacja FONIS organizuje te zajęcia w ramach realizowanego projektu „Aktywny senior”. Tak jak poprzednie warsztaty również i te odbyły się we wtorkowe popołudnie „pod 4”.

Zajęcia obejmowały kilka etapów pracy. Najpierw seniorzy zapoznali się z rysunkiem anioła, który służył za wzór wykonywanych witraży. Potem wybierali kolorowe szkiełka potrzebne do wykonania witrażu. W kolejnym etapie trzeba było powycinać szkło zgodnie z rysunkiem. Niezwykle istotne okazało się również szlifowanie, lutowanie oraz czyszczenie wykonanych dzieł sztuki. Każdy uczestnik z dumą prezentował własnoręcznie zrobiony witraż, który przybrał kształt pięknego, kolorowego anioła. Warto dodać, że takie zajęcia nie tylko rozwijają sprawności manualne uczestników, ale również ich poczucie estetyki oraz umiejętność komponowania i kreatywność. 

Dlatego też po raz kolejny dziękujemy serdecznie pani Kindze, która prowadziła zajęcia dla naszych seniorów, a także pani Eli, pod okiem której realizujemy projekt „Aktywny senior”.

Warsztaty odbyły się w ramach realizacji zadania publicznego: Działania na rzecz wrocławskich seniorów w 2019 roku – Aktywny senior współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław.

Accessibility Toolbar