Kolorowe serca seniorów

Efektem działań seniorów w czasie wczorajszych warsztatów rękodzieła były kolorowe serca. W piątkowe popołudnie kilkunastoosobowa grupa członków Klubu Seniora „Integracja” spotkała się „pod 4”, by wziąć udział w kolejnej propozycji dla seniorów w ramach projektu „Aktywny senior”. Uczestnicy pod czujnym okiem pani Kingi i pni Eli pracowali w dwóch kilkuosobowych grupach. Dla każdej z grup zajęcia trwały około dwóch godzin.

A co robili? Otóż wycinali, szlifowali, oklejali, lutowali… A wszystko to po to, by wykonać piękne, szklane, kolorowe serca. I tak jak zawsze, również i tym razem nasi seniorzy pracowali z ogromnym zaangażowaniem i pasją. W wykonanie kolorowych serc trzeba było włożyć dużo serca, a także cierpliwości.  Jak się okazało wszyscy uczestnicy mieli i serce, i cierpliwość oraz bardzo sprawne ręce do wykonania małych arcydzieł.

Była to już kolejna tego lata propozycja zajęć dla niesłyszących i słabosłyszących seniorów. Wszystkie wydarzenia adresowane do tej grupy naszych podopiecznych cieszą się dużym zainteresowaniem i przebiegają w miłej i radosnej atmosferze. Jest to także dobry czas na spotkanie się w swoim gronie, rozmowy i integrację. Jednocześnie nie zapominamy przy tym o zachowaniu wzmożonych środków ostrożności w związku z epidemią koronawirusa. Pod tym względem nasi seniorzy są bardzo odpowiedzialni. Dziękujemy im za to!         

 

Warsztaty rękodzieła odbyły się w ramach realizacji zadania publicznego: „Działania na rzecz wrocławskich seniorów w latach 2020-2021 – Aktywny senior” współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław.