Koniec wakacji – czas na naukę

Koniec wakacji – czas na naukę. W ostatni weekend wakacji w naszej Fundacji rozpoczęliśmy kolejny kurs Polskiego Języka Migowego. Tym razem jest to kurs na poziomie A2, czyli druga część poziomu podstawowego. Zajęcia odbywają się na wrocławskim Ostrowie Tumskim, przy ulicy Katedralnej 4.

Kurs rozpoczęła dość liczna grupa miłośników języka migowego. Jest nas bowiem na kursie 13 osób. Część uczestniczyło przed rokiem w kursie PJM A1 organizowanym przez naszą Fundację, część zaś swoją przygodę z nauką języka migowego rozpoczęła w Polskim Związku Głuchych. Wszystkich uczestników przyjęliśmy z taką samą radością. Cieszymy się, że to właśnie u nas chcą kontynuować poznawanie tajników komunikowania się z osobami Głuchymi.

Rozpoczęty dziś kurs Polskiego Języka Migowego obejmuje 60 godzin dydaktycznych. Program kursu obejmuje pięć modułów, podzielonych na część teoretyczną i część praktyczną. Zajęcia prowadzi niesłyszący wrocławski lektor – Piotr Peciakowski, który już kilka lat współpracuje z naszą fundacją. Przez sześć kolejnych weekendów będzie wprowadzał w tajniki języka migowego kolejną grupę kursantów. Zarówno sobotnie, jak i niedzielne zajęcia będziemy rozpoczynać o godzinie 10.00 i kończyć o godzinie 14.05. W trakcie zajęć przewidujemy kilka przerw kawowych. Tradycyjnie już zadbamy, aby do kawy i herbaty było coś słodkiego:) Na ostatnich zajęciach, czyli w niedzielę 3 października, odbędzie się egzamin końcowy. Mamy nadzieję, że wszyscy zakończą kurs z wynikiem bardzo dobrym.

Koniec wakacji – czas na naukę. Powodzenia!

Koniec wakacji czas na nauke1 - Koniec wakacji - czas na naukę Koniec wakacji czas na nauke2 - Koniec wakacji - czas na naukę

Accessibility Toolbar