Konkurs wiedzy ogólnej – zmiana zasad uczestnictwa

Konkurs wiedzy ogólnej – zmiana zasad uczestnictwa. Kochani, niedawno zaprosiliśmy Was do udziału w konkursie wiedzy ogólnej z okazji zbliżającego się święta naszego patrona św. Filipa Smaldone. Dziś ponawiamy to zaproszenie! Wiecie już też, że, ponieważ wciąż trwa epidemia COVID-19, postanowiliśmy, że konkurs ten odbędzie się w przestrzeni wirtualnej.

I tu mamy ważną informację dla osób zainteresowanych udziałem w tymże konkursie. Ze względów technicznych konieczna jest zmiana zasad uczestnictwa. Główną jest to, że eliminacje i finał konkursu odbędą się na platformie ZOOM. Dokładne informacje znajdziecie w specjalnie przygotowanym vlogu na naszym profilu facebookowym, a także w Regulamin konkursu wiedzy ogólnej. Zapoznajcie się z nimi koniecznie!

Uwaga zmiany!

Najważniejsze zmiany dotyczą zasad zgłoszenia. Otóż, zgłoszenia przyjmujemy z wiadomości prywatnych z czatu Facebooka, drogą mailową (kontakt@fonis.pl) lub sms-em na nr tel. 690 502 670. Ponadto, jak pisaliśmy wyżej, konkurs odbędzie się na platformie ZOOM. Uczestnicy na pół godziny przed każdymi eliminacjami i finałem otrzymają link do spotkania. Każdy z uczestników jest zobowiązany do zapewnienia sobie dostępu do aplikacji ZOOM. Dodatkowo uczestnik konkursu ma obowiązek dołączyć do spotkania na 5 minut przed rozpoczęciem eliminacji lub finału. W momencie, gdy osoba zakwalifikowana do danego etapu (eliminacje lub finał) nie połączy się w określonym czasie, skreślimy ją z listy uczestników.

To, co się nie zmienia.

Pozostałe zasady uczestnictwa i przebieg konkursu pozostają bez zmian. To znaczy, że w dniach 1-5 czerwca 2021 roku odbędą się eliminacje konkursowe. W każdym z tych dni 10 osób będzie mogło sprawdzić swoją wiedzę z poszczególnych dziedzin. Są wśród nich: wiedza o Polsce, historia Głuchych, historia sportu Głuchych, życie św. Filipa Smaldone, a także sławni Głusi. Pytania będą miały przede wszystkim charakter testu wyboru (A, B, C, D), ale będą też pytania otwarte. Aby zgłosić swój udział na dany dzień należy poprzedniego dnia do godziny 20 wysłać zgłoszenie do Fundacji FONIS za pomocą facebooka, maila lub smsem. Jeśli zgłoszeń na dany dzień będzie więcej niż 10 to do udziału zaprosimy te osoby, które pierwsze wysłały zgłoszenie.

W ten sposób przez pierwszych pięć dni czerwca odbędą się eliminacje do etapu finałowego. Ten zaś zaplanowaliśmy na niedzielne popołudnie 6 czerwca o godzinie 16.30. Weźmie w nim udział 10 osób wyłonionych podczas eliminacji (czyli 2 zwycięskie osoby z każdego dnia eliminacji). Pytania finałowe będą obejmować zakresu wszystkich pięciu dni eliminacji. Oczywiście dla zwycięzców przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody – otrzymają je zdobywcy I, II, jak również III miejsca.

Wydarzenie odbędzie się w ramach Festynu św. Filipa Smaldone 2021. Organizatorem jest Fundacja FONIS, która realizuje zadanie publiczne współfinansowane ze środków Gminy Wrocław.