Kurs Międzynarodowego Języka Migowego

Rozpoczynamy zapisy na Kurs Międzynarodowego Języka Migowego (IS) na poziomie podstawowym. Kurs odbędzie się w dwa weekendy września: 11-12 września oraz 18-19 września. Łącznie będzie 30 godzin lekcyjnych. Zajęcia będą odbywać się w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej przy ul. Katedralnej 4.

Koszt udziału w kursie wynosi 500 zł. Dla osób, które są wolontariuszami w naszej Fundacji przygotowaliśmy zniżkę. Chętnych, aby zapisać się na kurs Międzynarodowego Języka Migowego zapraszamy do kontaktu telefonicznego (z numerem 690 502 670) bądź też mailowego (kontakt@fonis.pl). Oczywiście możecie też zapisać się w naszym biurze. Ponieważ na kurs możemy przyjąć ograniczoną liczbę osób, zalecamy, abyście nie zwlekali z zapisami.

Kurs IS przeznaczony jest zarówno dla osób niesłyszących jak i słyszących, które chcą nauczyć się efektywnej komunikacji na forum międzynarodowym. Warunkiem zapisania się na kurs jest biegła znajomość Polskiego Języka Migowego. W tym właśnie języku osoba prowadząca będzie przekazywać treści w czasie szkolenia. Zajęcia poprowadzi Głucha lektorka – Edyta Kozub.

Międzynarodowy system komunikowania się często nazywany jest Międzynarodowym Językiem Migowym (International Sign – IS). Najczęściej korzystają z niego uczestnicy konferencji i spotkań, w którym spotykają się Głusi z różnych krajów. Jak mówią językowcy IS nie jest oddzielnym językiem. Nie posiada bowiem stałych zasad gramatyki ani własnego zasobu leksykalnego. Osoby komunikujące się w IS używają znaków z własnych ojczystych języków migowych, zaś gestykulacja pomaga zrozumieć ich znaczenie w konkretnym kontekście.

Serdecznie zapraszamy!

 

Accessibility Toolbar