Kurs PJM A1 na start

Kurs PJM A1 na start. We wtorek 5 marca 2024 dziewięcioosobowa grupa rozpoczęła w Fundacji FONIS kurs Polskiego Języka Migowego na poziomie A1. To już kolejna edycja kursu zorganizowana przez naszą Fundację. Podobnie jak ostatnim razem poprowadzi go Alicja Zawada, znana w środowisku jako lektorka, a także tłumaczka języka migowego oraz autorka projektów graficznych adresowanych do osób ze świata ciszy.

Uczestniczki kursu, bo tym razem są to same dziewczyny, przez najbliższe niemal trzy miesiące będą zapoznawały się z zasadami komunikacji w języku migowym. Kursantki nauczą się polskiego alfabetu palcowego, liczebników, jak również słownictwa migowego z zakresu takich obszarów jak dom, rodzina,  szkoła, praca i życie codzienne. Będzie także słownictwo związane z czasem wolnym, zakupami, kulturą i sportem, podróżowaniem oraz zdrowiem.

Ważnym elementem zajęć będzie poznanie wybranych aspektów z zakresu Kultury Głuchych. Uczestniczki dowiedzą się, w jaki sposób nadaje się znak migowy i że mówienie na „Ty” wcale nie musi być niegrzeczne. Ponadto dziś już miały okazję przekonać się, że odczytywanie mowy z ruchu warg wcale nie jest taki proste.

A wszystko to będzie możliwe w każdy wiosenny wtorek i czwartek, od godz. 17.30 do 20.00, w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej przy ul. Katedralnej 4, bo tam właśnie się spotykamy.

Trzymamy kciuki, aby nasze kursantki migająco zdały egzamin! A ten zaplanowaliśmy na piątek 24 maja 2024 roku! Powodzenia!

Kurs PJM A1 na start 2 - Kurs PJM A1 na start Kurs PJM A1 na start 1 - Kurs PJM A1 na start

Accessibility Toolbar