Kurs PJM A1 zakończony

Kurs PJM A1 zakończony. Dobiegł już końca kolejny z kursów Polskiego Języka Migowego organizowany przez naszą fundację. Tym razem był to podstawowy kurs języka migowego czyli tak zwany poziom A1.

Zajęcia rozpoczęły się w ostatni piątek wakacji, to jest 28 sierpnia 2020 roku w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej przy ul. Katedralnej 4. Przez ponad miesiąc dziesięcioro uczestników spotykało się w piątkowe popołudnia i niedzielne przedpołudnia, aby nauczyć się komunikacji w języku migowym. Temu właśnie służyły zarówno godziny wykładowe, obejmujące teorię, jak i godziny ćwiczeniowe. W czasie tych drugich uczestnicy kursu mieli szansę próbować własnych sił w miganiu. Wszystko to zaś działo się pod czujnym okiem Piotra Peciakowskiego. Ów niesłyszący lektor nie pierwszy raz prowadzi zajęcia w Fundacji FONIS. Także tym razem kursanci wystawili prowadzącemu bardzo dobrą ocenę.

Wraz z początkiem października odbyły się ostatnie zajęcia. Na zakończenie uczestnicy otrzymali zaświadczenia potwierdzające znajomość Polskiego Języka Migowego na poziomie A1. Okazało się, że grupa bardzo się zżyła i wyraża chęć kontynuowania nauki. Pewnie więc w najbliższym czasie odpowiemy na tę potrzebę i przymierzymy się do organizacji kolejnego kursu PJM. Tym razem na poziomie A2. Oczywiście informacje o zapisach znajdziecie na naszej stronie.

Wszystkim Kursantom gratulujemy i życzymy, aby społeczność osób niesłyszących mogła korzystać z Waszych umiejętności.